Neznámý pachatel způsobil majiteli sádek půlmilionovou škodu
15.07.1999 | ČTK
LITOMYŠL (okres Svitavy) 15. červenec (ČTK) - Stovky pstruhů a sivenů amerických v hodnotě přes 470.000 korun uhynuly v sádkách v Litomyšli-Nedošíně. Podle mluvčího svitavské policie Martina Jansy neznámý pachatel zastavil v noci na středu přívod čerstvé vody do sádek a ryby se v neokysličované vodě pravděpodobně udusily. "Okresní veterinární služba na místě odebrala vzorky uhynulých ryb.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- V Pardubickém kraji by měla vyrábět biometan další stanice v Opatově (02.07.2026)
- ČIŽP představila na VědaFestu 2026 moderní technologie pro ochranu přírody (02.07.2026)
- CHKO Soutok ukázal obnovu přírody. Odpůrci se ale nevzdali, půjdeme do extrému, volají (02.07.2026)
- Výrobci ledu v H. Brodě volali zákazníci ve vedru do noci, prodává ale i v zimě (02.07.2026)
- Miska vody může o tomto víkendu zachránit životy. Pomozte vyčerpaným divokým zvířatům (02.07.2026)
- Přes 1 200 škol z Recyklohraní ukazuje, že vzdělávání k udržitelnosti má v Česku své místo. Pátý ročník Celoroční EKO hry zná své vítěze (02.07.2026)
- Odborníci pomáhají zachránit Svatováclavský dub ve Stochově. Z tisíciletého stromu vznikají nové sazenice (02.07.2026)
- MZe: Soběstačnost ČR ve vepřovém mase je nejnižší ze všech živočišných komodit (02.07.2026)

Tweet



