Plzeňský Prazdroj výrazně zvýšil cenu své části pivovaru
18.11.1999 | Mladá fronta Dnes
MF Dnes 18.11.1999
Plzenský Prazdroj výrazne zvýšil cenu své cásti pivovaru
Domažlice - Zámer domažlické radnice koupit od Plzenského Prazdroje bývalý pivovar ve meste a zacít v nem opet varit pivní mok, se pomalu rozplývá. Zatímco ješte pred mesícem Prazdroj nabízel mestu svoji cást pivovaru za pet milionu korun, s príchodem nového vlastníka - jihoafrické spolecnosti SAB - požaduje více než šestadvacet milionu korun. "Mesto za takovou cástku pivovar zcela urcite nekoupí," odmítl nabídku Prazdroje domažlický starosta Jan Látka. "V Domažlicích jsou duležitejší veci, do kterých by se dalo šestadvacet milionu investovat," doplnil starosta Látka. Plzenský Prazdroj pred tremi roky nabízel mestu pivovar za sto milionu korun i s vybavením, které dnes už v areálu není. Tehdy radnice odmítla. Od té doby se vlekl soudní spor, nebot Prazdroj neuznal, že Domažlice mají v areálu historický majetek. Soud však potvrdil, že mesto vlastní zhruba tretinu pivovaru. "Prazdroj nám nyní dluží dva a pul milionu korun za pronájem našeho majetku," konstatoval starosta Predstavitelum radnice se nelíbí, že v historické cásti mesta chátrá rozhlehlý areál s velkou parkovací plochou. "Nevím, co se stane, pokud se nedohodneme na nejaké priznivé cástce a mesto od Prazdroje budovy nekoupí. Teoreticky snad bude možné, abychom v mestské cásti založili minipivovar," sdelil starosta, který bude s predstaviteli Plzenského Prazdroje dále jednat.
(et)
Další články v kategorii
- Středočeští zemědělci loni sklidili nejvíc obilí od roku 2016 (14.03.2026)
- Kurýři rozvážek jídla stávkují (13.03.2026)
- Ministerstvo vyvrací dezinformace kolem svého rozpočtu: nejde o navyšování dotací, snahou je srovnat dluh, vytvořený předchozí vládou (13.03.2026)
- Vepřové párky Zwan obsahovaly kuřecí maso, zjistila inspekce (13.03.2026)
- Dva strojaři vyrábějí čokoládu podle starých receptur. Moderním trendům se brání (13.03.2026)
- Ornitologové letos vyzývají veřejnost ke sledování čápů bílých (13.03.2026)
- Svazy chtějí s MZe a MŽP řešit ochranu zvířat, které ohrožují chov či prostředí (13.03.2026)
- Spravedlivá transformace mění Třinec: vzniká výzkumné centrum pro cirkulární ekonomiku za téměř 2 miliardy korun (13.03.2026)
- Polovina skládek loni porušila předpisy. Problémem jsou i baterie, hrozí požáry (13.03.2026)
- Studentská komora Rady VŠ je proti zrušení podpory studentského stravování (13.03.2026)

Tweet



