Vánoční kapři jsou již někde v prodeji
18.11.1999 | Mladá fronta Dnes
MF Dnes 18.11.1999
Vánocní kapri jsou již nekde v prodeji
Severní Cechy - Na nákup tradicní soucásti štedrovecerní tabule se již pripravují obchody na severu Cech. Rada z nich již zakoupila první kapry. Ryby jsou už v prodeji v mostecké rybárne na tríde Budovatelu. Jihoceský kapr je v prodeji za osmdesát korun za kilogram a zatím není jisté, zda cena pujde do Vánoc dolu. "Na radnici se už obrátila rada zájemcu, kterí chtejí pred vánocními svátky kapry prodávat. Svou žádost však musí doplnit ješte vyjádrením Okresní veterinární správy. Radní budou ve ctvrtek projednávat pronájem prvnímu žadateli, který chce prodávat ryby u Kauflandu," rekla mluvcí mostecké radnice Šárka Schönová. Celorocní prodej živých kapru nabízí i chomutovská tržnice, kde se cena pohybuje kolem osmdesáti korun za kilogram. "Zatím se na nás obrátili tri zájemci, kterí chtejí v období vánocních trhu prodávat kapry na námestí 1. máje v centru Chomutova. Živí kapri budou v prodeji už od 5. prosince až do Štedrého dne," uvedl reditel chomutovských technických služeb Petr Hladík. Do prodejny ryb ZZN v Decíne dorazili živí kapri již predevcírem. "Kilogram bude stát sedmdesát sedm korun a myslím, že cena nahoru nepujde. Slyšela jsem, že rybári mají letos kapru dostatek," uvedla vedoucí prodejny Anna Dereninová. Živé ryby prodávají každý pátek ústectí rybári na sádkách v Chabarovicích. Poslední týden pred Vánocemi by zde meli ryby mít každý den. Kapry lze nyní koupit i v novém hypermarketu Carrefour ve Všeboricích.
(ula)
Další články v kategorii
- Středočeští zemědělci loni sklidili nejvíc obilí od roku 2016 (14.03.2026)
- Kurýři rozvážek jídla stávkují (13.03.2026)
- Ministerstvo vyvrací dezinformace kolem svého rozpočtu: nejde o navyšování dotací, snahou je srovnat dluh, vytvořený předchozí vládou (13.03.2026)
- Vepřové párky Zwan obsahovaly kuřecí maso, zjistila inspekce (13.03.2026)
- Dva strojaři vyrábějí čokoládu podle starých receptur. Moderním trendům se brání (13.03.2026)
- Ornitologové letos vyzývají veřejnost ke sledování čápů bílých (13.03.2026)
- Svazy chtějí s MZe a MŽP řešit ochranu zvířat, které ohrožují chov či prostředí (13.03.2026)
- Spravedlivá transformace mění Třinec: vzniká výzkumné centrum pro cirkulární ekonomiku za téměř 2 miliardy korun (13.03.2026)
- Polovina skládek loni porušila předpisy. Problémem jsou i baterie, hrozí požáry (13.03.2026)
- Studentská komora Rady VŠ je proti zrušení podpory studentského stravování (13.03.2026)

Tweet



