VET/195/97:o změně ochr. opatření vůči hemorag. horečce v Jihoaf
24.03.1997 | SVS ČR
STÁTNÍ VETERINÁRNÍ SPRÁVA
Ceské republiky
Tešnov 17, 117 05 PRAHA 1
Naše znacka Vyrizuje/linka Praha dne
VET/195/97 dr. Holejšovský/2768 24.3. 1997
SPEŠNÁ INFORMACE
o zmene ochranných veterinárních opatrení vuci krymsko - konžské hemoragické horecce v Jihoafrické republice VET 764/96 ze dne 18.12. 1996.
Státní veterinární správa Ceské republiky na základe rozhodnutí Komise 97/183/EHS ze dne 25. února 1997, které se týká ochranných veterinárních opatrení vuci krymsko - konžské hemoragické horecce u príslušníku nadrádu bežci /ratitae/ v zemích Asie a Afriky
p o v o l u j e
dovoz masa a tepelne neopracovaných masných výrobku z techto ptáku za predpokladu, že budou splneny a v dovozním osvedcení potvrzeny následující podmínky:
· kompetentní autorita zajistí 14 denní izolaci ptáku v míste bez možnosti prístupu hlodavcu a v oblasti prosté klíštat,
· pred umístením ptáku do této oblasti musí být tito vyšetreni, zda jsou prostí klíštat a nebo ošetrení tak, abv všechna klíštata byla znicena,
· zpusob ošetrení a druh použitého prípravku musí být zaznamenány v dovozním osvedcení,
· v mase nesmí být rezidua použitého insekticidního prípravku.
Každá partie ptáku bude pred porážkou opakovane vyšetrena na prítomnost klíštat a v prípade pozitivního nálezu bude tato partie opakovane podrobena výše uvedené predporážkové izolaci.
Státní veterinární správa Ceské republiky
n e p o v o l u j e
dovoz živých príslušníku nadrádu bežci /ratitae/, jejich násadových vajec, surových kuží a perí ze zemí Asie a Afriky do Ceské republiky a to až do odvolání.
MVDr. Antonín K o z á k
ústrední reditel SVS CR
Další články v kategorii
- Zemědělci by mohli nově řešit i větrnou erozi, MŽP připravilo novelu vyhlášky (10.12.2025)
- Podcast | Šebek: Nelžeme si do kapsy, že nová vláda bude podporovat malé a lokální farmy (10.12.2025)
- Ukrajina omezuje vývoz dříví, aby chránila zásoby paliva a materiálu pro armádu (10.12.2025)
- Most získá vytoužené jezero. Postup pro bezúplatný převod schválila vláda (10.12.2025)
- Agrostroj Pelhřimov se loni dostal do ztráty, chystá závod v USA (10.12.2025)
- Americká EPA smazala zmínky o změně klimatu způsobené člověkem ze svého webu (10.12.2025)
- Česko žádá po Polsku další opatření proti odtékání vody v okolí dolu Turów (10.12.2025)
- Dohoda o NGT umožní rychlejší vývoj plodin odolných vůči klimatu (10.12.2025)
- Chlebovické brambory – Farma Libora Janečky – vítěz soutěže Farma roku 2025 (10.12.2025)
- Zpráva o stavu lesa 2024: méně nahodilých těžeb, více přirozené obnovy (10.12.2025)

Tweet



