BOHEMIA SEKT podporuje moravské obce prostřednictvím projektu „DoVinic.cz“
20.11.2025 | Bohemia Sekt
Jižní Morava, 19. listopadu 2025 – Společnost BOHEMIA SEKT i letos navazuje na tradici podpory moravských obcí prostřednictvím projektu “DoVinic.cz“. Tento dlouhodobý grantový program vznikl s cílem pomáhat zvelebovat veřejná prostranství a podporovat místní komunitní život v obcích, v jejichž okolí BOHEMIA SEKT hospodaří.
Každý rok věnuje BOHEMIA SEKT finanční prostředky vybraným obcím, které je následně využijí na konkrétní projekty zlepšující kvalitu života jejich obyvatel. „Chceme být dobrým sousedem a partnerem regionu, ve kterém působíme. Podpora obcí prostřednictvím menších, ale pro každodenní život významných projektů, nám dává velký smysl,“ říká Martin Fousek, marketingový ředitel společnosti BOHEMIA SEKT.
V letošním ročníku směřovala podpora ke dvěma moravským obcím. V Žeravicích v okrese Hodonín budou díky příspěvku instalovány nové lavičky, které nabídnou místním i návštěvníkům příjemné místo k odpočinku. V Milovicích v okrese Břeclav finanční prostředky využijí k vybudování nové autobusové zastávky, která zvýší komfort a bezpečnost cestujících.
Projekt „Dovinic.cz“ se za dobu svého fungování stal důležitou součástí společenské odpovědnosti společnosti BOHEMIA SEKT. Kromě podpory obcí se zaměřuje také na inovativní postupy ve vinohradech, posílení biodiverzity a hospodaření s vodou v krajině.
O společnosti BOHEMIA SEKT
Společnost BOHEMIA SEKT patří k lídrům českého vinařského trhu. Vedle proslulých šumivých vín vyrábí také širokou paletu moravských tichých vín. S více než 560 hektary vinohradů patří mezi nejvýznamnější pěstitele révy a je největším zpracovatelem moravských hroznů. Do skupiny patří renomovaná vinařství Habánské sklepy, Víno Mikulov, Chateau Bzenec a Vinařství Pavlov. Vína z těchto vinařství pravidelně získávají ocenění na prestižních soutěžích doma i v zahraničí.
Alice Králová
Manažerka PR, BOHEMIA SEKT
alice.kralova@bohemiasekt.cz
+420 733 148 127
Radka Spudichová
PR manager, PEPR Consulting
spudichova@peprconsulting.cz
+420 720 315 850
Další články v kategorii
- „Víme, že to znamená smrt.“ Tisíce psů mizí v tichosti z tureckých ulic, útulky nemají místo (11.07.2026)
- Rusko uzavřelo cestu k Azovskému moři. V ohrožení je vývoz obilí (10.07.2026)
- Ministr Červený vystoupí v OSN na téma udržitelného rozvoje. ČR je v plnění cílů na 10. místě ze 169 států (10.07.2026)
- Vyhláška o závazném postupu při monitoringu eroze zemědělské půdy (10.07.2026)
- Do České republiky podle investigace nadále proudí sankcionované ruské dřevo označené jako čínské (10.07.2026)
- Vědec: Zemědělci odhadují nižší výnosy až o 40 procent proti tříletému průměru (10.07.2026)
- Bláznivý nápad tří kamarádů: Založili vlastní stát s minipivovarem a mají úspěch (10.07.2026)
- Úroda ovoce v ČR letos kvůli mrazům klesne o 53 procent, ztráta bude přes miliardu (10.07.2026)
- Obnovujeme přírodu, nebo muzeum? Polemika nad evropským plánem obnovy přírody (10.07.2026)
- V Tatrách sněží (10.07.2026)

Tweet



