Souhrn událostí uplynulého dne 13.3.2025
14.03.2025 | Agris
Střílet březí zvěř myslivci nechtějí, ministerstvo tomu dalo prostor
Lesníci už roky volají po snížení počtů spárkaté zvěře, která působí v lesích výrazné hospodářské škody. Jako ta nejsnadnější cesta se pro úředníky zřejmě jeví větší odstřel.
Informace pro žadatele a vývozce o vystavení rostlinolékařských dokladů pro export dřeva
Aktuální průběh počasí umožňuje použití přípravků na ochranu rostlin proti škůdcům dřeva ve venkovních podmínkách, proto bude ÚKZÚZ s účinností od 20. března 2025 akceptovat jako splnění fytosanitárních požadavků pro vývoz dřeva do třetích zemí ošetřování kulatiny určené k vývozu ve venkovních podmínkách za níže uvedených podmínek.
Uvolnění mimoevropských dovozů potravin má už své první oběti. Končí cukrovar v Hrušovanech
Pokles cen cukrové řepy na evropském trhu v důsledku uvolnění dovozů z Ukrajiny má své první oběti. Společnost Agrana dnes oznámila, že končí její cukrovar v Hrušovanech. Zemědělský svaz proto poukazuje, že i malé mimoevropské dovozy mají a budou mít nedozírné negativní následky na evropské a české zemědělství.
Ministerstvo zemědělství (MZe) zavádí nové dotace pro zemědělce, které je mají motivovat k zakládání krajinných prvků, střídání plodin a zachování trvalých travních porostů na některých polích. Novinky obsahuje nařízení k přímým platbám a nařízení k podmíněnosti.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Další články v kategorii
- V Bruselu protestují tisíce zemědělců proti zemědělské politice EU (19.12.2025)
- MENDELU v čele mezinárodního projektu zaměřeného na ochranu a zachování jasanu úzkolistého (19.12.2025)
- Zdražování kávy nekončí. Zákazníci mění návyky, volí levnější varianty (19.12.2025)
- Projekt Hlídače státu: Agrofert má i přes Babišův střet zájmů zakázky od státu (19.12.2025)
- Souhrn událostí uplynulého dne – 18.12. 2025 (19.12.2025)
- Drahé vánoční kolekce už zlevňují (18.12.2025)
- Vítězem miliardového tendru Lesů ČR je LDF Rožnov, má osm ze 40 zakázek (18.12.2025)
- Itálie a Francie jsou proti rychlému schválení a podpisu dohody Mercosur (18.12.2025)

Tweet



