Už desáté Vánoce darují Lesy ČR stromky dětem
08.11.2024 | Lesy České republiky, s. p.
Vánoční stromky dostanou od Lesů ČR dětská pobytová zdravotnická a sociální zařízení. Podnik začal s tímto adventním dobročinným projektem v roce 2014.
Dětské domovy, centra, léčebny i lůžková oddělení nemocnic, tak zvané Klokánky, azylové domy pro rodiče s dětmi, zkrátka sociální i zdravotnická zařízení, v nichž se pečuje o děti, dostanou i letos od Lesů České republiky vánoční stromky.
Ty je třeba objednat do 2. prosince přes webový formulář na www.vanocnistromkydetem.cz.
Lesníci je pak začnou zdarma od 6. do 20. prosince rozvážet. Jde o běžné smrky a borovice z lesních prořezávek v mladých porostech. „Už desátým rokem předáme pečovatelům a zdravotníkům stovky stromků. Je úžasné dělat radost tolika lidem a zároveň prospět lesu, který takové zásahy potřebuje,“ řekl Dalibor Šafařík, generální ředitel státního podniku.
Další články v kategorii
- Častá pochybení při plnění podmínek environmentálních podpor (AEKO, Ekologické zemědělství) (30.06.2026)
- Ministr Šebestyán schválil pro místní akční skupiny dalších více než 630 milionů korun (30.06.2026)
- Klimatolog o rekordních vedrech: Třicítky? I v létě extrém. Horké noci jsou problém (30.06.2026)
- ČR na Radě AGRIFISH: Situace zemědělců je složitá, pomoc z navýšené zemědělské rezervy musí být rychlá a cílená (30.06.2026)
- Držitelé Vavrouškovy ceny založili nadační fond Regenerace (30.06.2026)
- Nouzové útulny v Krkonoších čelí náporu turistů. Strážci parku nestíhají místa kontrolovat (30.06.2026)
- Byl zveřejněn seznam nepůvodních hub ČR (30.06.2026)
- Státní instituce i samosprávy by měly ještě více upřednostnit české potraviny (30.06.2026)
- Označení Eco nebo zelený list už firmám nemusí projít. EU od září zpřísní pravidla pro ekologické sliby (30.06.2026)
- Čechy zasáhly silné bouřky s krupobitím (30.06.2026)

Tweet



