Aplikace Správce lesa informuje o stavu porostů, hospodaření, novinkách či dotacích a urychlí i komunikaci
01.11.2024 | Lesy České republiky, s. p.
Hradec Králové, 30. října 2024 – O hospodaření podle zákona a právních předpisů, dotačních zdrojích i odborných doporučeních informuje vlastníky soukromých a obecních lesů, pro něž jsou Lesy ČR odbornými lesními hospodáři, nová aplikace Správce lesa. Kromě webové verze je k dispozici i mobilní na Google Play.
Lesy ČR v současné době spravují jako odborní lesní hospodáři 267 tisíc hektarů bezmála 230 tisíc majitelů a správců soukromých i obecních lesů. Tuto službu podnik poskytuje podle Lesního zákona všem vlastníkům lesů do 50 hektarů, pokud tím nepověřili jinou fyzickou nebo právnickou osobu.
„Informovaný vlastník se může starat o svůj les podstatně lépe. Proto přicházíme s jednoduchou aplikací, v níž jsou detailní informace o konkrétním porostu, jeho evidenci i hospodaření. Urychlíme a zjednodušíme tak vzájemnou komunikaci,“ říká Karel Švéda, vedoucí Odboru lesního hospodářství a ochrany přírody a dodává: „Poté, co se vlastník lesa v aplikaci zaregistruje, aktivujeme jeho přístup k informacím o konkrétním majetku. Dozví se o veškerých plánovaných lesnických pracích podle požadavků zákona a o hospodaření v jeho lese. Může také okamžitě reagovat“.
Odborný lesní hospodář sleduje především zdravotní stav lesa, vyznačuje nahodilé těžby a vydává odborné vyjádření k těžbám mýtním. Doporučuje taky způsob obnovy lesa i provádění tak zvaných výchovných lesních zásahů.
Aplikace: Správce lesa | Lesy České republiky, s. p.
KONTAKT: Eva Jouklová; tisková mluvčí Lesy ČR, s.p.;+420 725 257 900; eva.jouklova@lesycr.cz
Další články v kategorii
- Při jarní Sbírce potravin se vybralo 702 tun potravin a drogerie, meziročně více (08.05.2026)
- SZ: Evropská komise zaslala českým úřadům další dotazy k Babišovu střetu zájmů (07.05.2026)
- Vědci vyvrátili jeden z nejznámějších mýtů o kukačkách. Vejce v zobáku nenosí (07.05.2026)
- Slovensko kvůli klesajícím cenám mléka navýší dotace farmářům, řekl ministr (07.05.2026)
- Pivovary Zubr mění taktiku. V létě budou vábit na lehkou pšenici i netradiční zážitky (07.05.2026)
- Ministr po kulatém stolu ke skotu: Chceme zvýšit zpracování hovězího masa v Česku a snížit vývoz živých zvířat (07.05.2026)
- V komerčním chovu prasat na Slovensku byl podle veterinářů potvrzen africký mor (07.05.2026)
- Nováčkovi: Farma ve vsi je opravdu ve vsi, a přitom jen kousek od Ostravy (07.05.2026)

Tweet



