MENDELU dnes uzavřela memoranda s ministerstvy zemědělství a životního prostředí
20.09.2024 | MZe ČR
Tisková zpráva — Rektor Mendelovy univerzity v Brně Jan Mareš dnes podepsal memorandum o spolupráci s ministrem zemědělství Markem Výborným a ministrem životního prostředí Petrem Hladíkem. Podpis memorand proběhl v rámci oslav 105. výročí od založení univerzity v den, kdy se na univerzitě zároveň konala i slavnostní vědecká rada.
„Podpis memorand je přirozeným vyústěním dlouhodobé spolupráce mezi univerzitou a oběma ministerstvy. Důležitou součástí této spolupráce je také posílení vzájemné komunikace a výměna informací v oblasti vědy, výzkumu a inovací, s důrazem na přenos nových poznatků do praxe, což přispěje k řešení aktuálních environmentálních výzev a podpoře udržitelného rozvoje,“ uvedl Jan Mareš, rektor Mendelovy univerzity v Brně.
„Univerzita a ministerstvo zemědělství budou spolupracovat v oblastech, kde mohou spojit své odborné kapacity, aby přispěli k udržitelnému rozvoji zemědělství a lesnictví. Spolupráce mezi oběma institucemi bude mít formu především odborných stáží pro studující univerzity, čímž se podpoří uplatnění jejich znalostí a dovedností v praxi,“ řekl ministr zemědělství Marek Výborný. Ministerstvo zemědělství se rovněž zapojí do vedení bakalářských a magisterských prací, bude se podílet i na výuce, přednáškách a dalších vzdělávacích aktivitách. Memorandum umožní odborníkům z ministerstva zapojit se do výuky na MENDELU, zatímco akademičtí pracovníci MENDELU budou mít možnost spolupracovat s ministerstvem na konkrétních projektech a iniciativách. Obě strany budou spolupracovat také na organizaci seminářů, workshopů a konferencí zaměřených na aktuální problémy resortu zemědělství.
Spolupráce mezi MENDELU a ministerstvem životního prostředí se zaměřuje na praktické stáže pro studenty, výměnu odborných znalostí a podporu výzkumných projektů, které přispějí k ochraně životního prostředí a řešení aktuálních environmentálních výzev. Obě instituce budou spolupracovat na vědeckovýzkumných aktivitách, seminářích a dalších vzdělávacích programech, čímž posílí přenos vědeckých poznatků do praxe a podpoří udržitelný rozvoj.
Mgr. Tereza Pospíchalová
Tisková mluvčí Mendelovy univerzity v Brně
Další články v kategorii
- V Hlušicích na Hradecku vzplála prázdná drůbežárna, třetina střechy se propadla (30.06.2026)
- Častá pochybení při plnění podmínek environmentálních podpor (AEKO, Ekologické zemědělství) (30.06.2026)
- Ministr Šebestyán schválil pro místní akční skupiny dalších více než 630 milionů korun (30.06.2026)
- Klimatolog o rekordních vedrech: Třicítky? I v létě extrém. Horké noci jsou problém (30.06.2026)
- ČR na Radě AGRIFISH: Situace zemědělců je složitá, pomoc z navýšené zemědělské rezervy musí být rychlá a cílená (30.06.2026)
- Držitelé Vavrouškovy ceny založili nadační fond Regenerace (30.06.2026)
- Nouzové útulny v Krkonoších čelí náporu turistů. Strážci parku nestíhají místa kontrolovat (30.06.2026)
- Byl zveřejněn seznam nepůvodních hub ČR (30.06.2026)
- Státní instituce i samosprávy by měly ještě více upřednostnit české potraviny (30.06.2026)
- Označení Eco nebo zelený list už firmám nemusí projít. EU od září zpřísní pravidla pro ekologické sliby (30.06.2026)

Tweet



