Vyšší ochranu nejlepší zemědělské půdy asi Senát schválí ve sněmovní verzi
27.05.2024 | ČTK
Zvýšení ochrany nejlepší zemědělské půdy asi Senát schválí v podobě přijaté Sněmovnou. Horní parlamentní komoře, která se bude novelou o ochraně půdy zabývat příští týden, to doporučil její výbor pro životní prostředí. Novela má kromě jiného zavést zákaz prodeje zemědělské půdy vlastníkům z takzvaných třetích zemí, tedy v podstatě mimo Evropskou unii.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- Veterináři mají stávkovou pohotovost. Škrty ohrožují bezpečnost potravin, tvrdí (15.03.2026)
- Středočeští zemědělci loni sklidili nejvíc obilí od roku 2016 (14.03.2026)
- Kurýři rozvážek jídla stávkují (13.03.2026)
- Ministerstvo vyvrací dezinformace kolem svého rozpočtu: nejde o navyšování dotací, snahou je srovnat dluh, vytvořený předchozí vládou (13.03.2026)
- Vepřové párky Zwan obsahovaly kuřecí maso, zjistila inspekce (13.03.2026)
- Dva strojaři vyrábějí čokoládu podle starých receptur. Moderním trendům se brání (13.03.2026)
- Ornitologové letos vyzývají veřejnost ke sledování čápů bílých (13.03.2026)

Tweet



