Přeprava potravin při nevhodných teplotách v okrese Praha-západ
06.03.2024 | SVS ČR
Veterinární inspektoři ze Středočeského kraje při společné kontrole s celníky odhalili přepravu bezmála 160 kilogramů mraženého drůbežího masa a polotovarů v nevyhovujících teplotních podmínkách. Vozidlo nebylo vybavené chladícím zařízením a teploty přepravovaného masa byly proto vyšší, než by měly být. Potraviny z tohoto důvodu nebylo možno považovat za bezpečné. Veterinární inspektoři tedy rozhodli o jejich likvidaci.
Vozidlo, které bylo zastaveno na dálnici D6 poblíž Jenče v okrese Praha-západ, přepravovalo téměř 160 kg baleného hluboce mraženého drůbežího masa a polotovarů. Konkrétně se jednalo o kuřecí prsa – 96 kg, kuřecí stehna – 50 kg, kuřecí nugety – 3 kg a kachní maso – 10 kg.
Vzhledem k absenci chladícího zařízení nebylo vozidlo vhodné k přepravě potravin živočišného původu. V jádru mražených potravin inspektoři naměřili od -6 °C do -9 °C, přičemž výrobcem stanovená teplota byla -18 °C. Potraviny živočišného původu, u nichž je významně přerušený chladírenský řetězec, nelze považovat za bezpečné. Nedostatky vykazovalo také značení zboží.
Z výše uvedených důvodů veterinární inspektoři všechny rozmrazující se produkty znehodnotili obarvením a nařídili jejich bezpečnou likvidaci v asanačním podniku na náklady dopravce. S dopravcem bude zahájeno správní řízení, za porušení zákona mu bude uložena sankce.
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí SVS
Další články v kategorii
- NOVÉ TYPY UŠNÍCH ZNÁMEK CAISLEY (24.07.2026)
- Potravinářský kolos Nestlé prodá za tři miliardy eur polovinu divize balené vody (24.07.2026)
- Symbol Irska s českou stopou: Proč se v Guinnessu používá náš chmel? (24.07.2026)
- Jak americké plodiny dobyly po roce 1492 Evropu (24.07.2026)
- RADAR: Jaké bude o víkendu počasí? Konec týdne přinese tropy i bouřky (24.07.2026)
- Celosvětová produkce i spotřeba kávy by měly být v nadcházející sezoně rekordní (24.07.2026)
- Koupili ruinu s břízou na střeše. Dnes se u Lasíků stojí dlouhé fronty na koláče (24.07.2026)
- Od vlády nerespektující pravidla působí zavádění další EET pro podnikatele jako špatný vtip (24.07.2026)
- Souhrn událostí uplynulého dne 23. 7. 2026 (24.07.2026)
- V CHKO Jeseníky jsou potvrzeny dvě vlčí smečky, v širším regionu až 40 jedinců (23.07.2026)

Tweet



