Souhrn událostí uplynulého dne – 31.5. 2023

Chladné jaro zpomalilo růst révy vinné o dva týdny, oteplení jej opět zrychlilo

Chladné počasí v průběhu letošního jara zpomalilo růst révy vinné v jihomoravských vinohradech. Ještě v polovině května měla réva až dva týdny zpoždění oproti obvyklému vývoji.

Lobby agroholdingů se snaží znovu zneužít Program rozvoje venkova

Program rozvoje venkova (PRV) z předchozího Strategického plánu SZP 2014-2020 upřednostňoval vyplácení investičních dotací velkým agroholdingům na úkor malých podniků (až do cca 2000 ha u zemědělských podniků) a středních podniků. Asociace soukromého zemědělství (ASZ ČR) proto v novém Strategickém plánu 2023-2027 usilovala a usiluje o spravedlivější nastavení těchto dotací.

Málo využívaný zákon o zemědělských skladních listech zřejmě bude zrušen

Zákon o zemědělských skladních listech z roku 2000, který se ve větším měřítku přestal podle vlády využívat zhruba před deseti lety, zřejmě bude zrušen. Včera to podpořil senátní zemědělský výbor.

ČSÚ: Těžba dřeva v ČR loni opět klesla, dosáhla 25,1 milionu metrů krychlových

Těžba dřeva v České republice loni podruhé v řadě klesla. Dosáhla 25,1 milionu metrů krychlových, což bylo o 5,1 milionu méně než o rok dříve. Většina vytěženého dřeva, konkrétně 79 procent, opět pocházela z nahodilé, tedy neplánované těžby, nicméně její podíl na celkové těžbě dřeva se postupně zmenšuje.

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info