Lesy ČR vrací vodu lesu dalším dokončeným projektem na Olomoucku
15.11.2021 | Lesy České republiky, s. p.
V lesích u Žádlovic v Olomouckém kraji revitalizovaly Lesy České republiky koryto potoka Podhrádek a vybudovaly vodní nádrž. Vše za 7,2 miliony korun čerpané z Operačního programu Životní prostředí. Podnik tak letos na podzim dokončil další vodohospodářský projekt z programu Vracíme vodu lesu.
„Na místě zaniklé vodní nádrže porostlé přestárlými a nepůvodními dřevinami jsme vybudovali novou nádrž, která zadrží až 6 800 metrů krychlových vody. Revitalizované koryto toku nyní přirozeně meandruje krajinou a při zvýšených průtocích se může voda rozlít do okolní nivy i deseti nových tůní. V této oblasti jsme tak posílili biodiverzitu,“ vysvětlil Michael Šnajdr, náměstek pro vodní hospodářství a investice z Oblastního ředitelství severní Morava Lesů ČR.
Vodní nádrž je spolu s revitalizovaným korytem potoka a deseti novými tůněmi významným lokálním biocentrem. Projekt ovlivňuje faunu a flóru i hladinu podzemní vody. Krajina při větších srážkách lépe pojímá vodu.
Více o všech vodohospodářských projektech Lesů ČR čtěte na www.vracimevodulesu.cz.
Kontakt: Eva Jouklová – tisková mluvčí; Lesy ČR, s.p; +420 725 257 900; eva.jouklova@lesycr.cz
Další články v kategorii
- Proč jíst dávnou potravinu chudých? Snižuje krevní tlak i hladinu cukru v krvi (21.03.2026)
- SVS: V klobáse od Řeznictví a uzenářství Bylany byla zjištěna listerie (20.03.2026)
- Ministerstvo posune příjem žádostí o zemědělské investice z letošního podzimu na jaro příštího roku (20.03.2026)
- Týden v zemědělství podle Petra Havla – č. 11 (20.03.2026)
- Policie eviduje za loňský rok v Česku 17 úmrtí spojených s kratomem (20.03.2026)
- Autu, jež přepravovalo u Českých Budějovic dobytek, chybělo jedno kolo (20.03.2026)
- Horské ekosystémy se mění v důsledku oteplování pětkrát rychleji než lesy a louky (20.03.2026)
- Los Emil je v Rakousku celebritou, vyšla o něm knížka pro děti (20.03.2026)
- V Plzeňském kraji mírně klesl počet dojnic i výroba mléka, dojivost se zvýšila (20.03.2026)
- Paraziti nejsou maličkost. Majitelé mazlíčků netuší rizika a tápou v prevenci (20.03.2026)

Tweet



