Francouzská vláda vyzývá občany, aby podpořili místní zemědělce

Francouzská vláda dnes vyzvala občany, aby podpořili zemědělce, na které dopadla opatření proti šíření koronaviru. Podle ministrů zemědělství a financí mohou Francouzi pomoci tím, že nakoupí domácí potraviny, ale i tím, když se zapojí do prací přímo na polích, na kterých chybí pracovníci z ciziny.

Ministr zemědělství Didier Guillaume dnes vyzval "stínovou armádu mužů a žen", kteří kvůli koronaviru nejsou nyní "aktivní", aby vstoupili do "armády francouzského zemědělství" a poskytli farmářům svou pracovní sílu.

V sektoru zemědělství, který kvůli opatřením spojeným s šířením koronaviru SARS-CoV-2 přišel o pracovní sílu z ciziny, je podle ministra okamžitě k dispozici 200.000 pracovních míst. Ta by podle Guillaumea mohly zaplnit někteří z milionů francouzských nezaměstnaných i ti, kteří se ocitli kvůli pandemii COVID-19 bez obživy dočasně.

Ministr financí Bruno Le Maire zároveň vyzval velké distributory, aby naskladnili francouzské výrobky. Francouzské hospodářství podle něj totiž v současné krizi potřebuje "ekonomické vlastenectví".

jrm šeb

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info