Statistici dnes zveřejní data o loňské spotřebě potravin

Statistici dnes zveřejní údaje o české spotřebě potravin, nápojů, včetně alkoholických, a cigaret za loňský rok. Například předloni se celková spotřeba masa meziročně nezměnila, zůstala na 80,3 kilogramu na osobu. Zvýšila se spotřeba drůbežího masa, předloni tak byla nejvyšší od začátku měření, které začalo v roce 1948. Naopak lidé jedli méně hovězího a vepřového.

Nejvyšší spotřeba v historii měření byla předloni také u rostlinných tuků a olejů s hodnotou 17,6 kilogramu na osobu. Spotřeba rostlinných tuků a olejů byla předloni 2,5krát větší než v roce 1948, kdy dosahovala sedmi kilogramů.

Každý obyvatel ČR předloni spotřeboval 783,3 kilogramu potravin, což bylo meziročně o 2,3 kilogramu méně. Do celkové spotřeby se započítává i potravinový odpad.

Letos na konci května už uvedli zástupci Českomoravského svazu mlékárenského, že spotřeba mléčných výrobků a mléka loni v ČR klesla o 0,3 procenta na 24,8 kilogramu na osobu bez započítání másla.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info