Bernard uvařil do září 308.340 hl piva,o pět procent víc než loni

Rodinný pivovar Bernard v Humpolci uvařil letos od ledna do konce září 308.340 hektolitrů piva. V porovnání s výsledkem za tři čtvrtletí minulého roku zvýšil výstav skoro o pět procent. Prodej ovlivnilo počasí. Nejvíc šlo pivo na odbyt v horkém červnu, který byl z hlediska výstavu nejúspěšnějším měsícem v historii podniku, ale měsíce květen a srpen se úplně nevydařily, řekl dnes ČTK mluvčí pivovaru Zdeněk Mikulášek.

Za pivo a ostatní služby vykázal pivovar Bernard za letošní tři čtvrtletí tržby 643,8 milionu korun proti 594,1 milionu korun za stejnou část roku 2018. Za hranice pivovar od letošního ledna do konce září vyvezl více než pětinu produkce. Celkově nejprodávanější bylo jedenáctistupňové pivo.

Pivovar prodává 60 procent piva v sudech, zásobuje okolo 3000 restaurací v Česku a na Slovensku. Zbývající díl piva stáčí do láhví. "O stáčení do jiných obalů, tedy plastových lahví a plechovek, neuvažujeme. Svůj názor jsme vyjádřili připojením se k iniciativě Zálohujme.cz," uvedl Mikulášek. Pivovar podle něj nechce těmito nevratnými obaly zatěžovat životní prostředí.

V pivovaru pracuje 204 lidí, dalších 29 pracovníků je v jeho sladovně v Rajhradě u Brna. "Největší uskutečňovanou investicí v pivovaru je aktuálně stavba návštěvnického centra přibližně za 100 milionů korun," uvedl Mikulášek. Stavba by měla být hotová za rok. Firma se podle mluvčího také chystá instalovat zařízení, které umožní zlepšit čištění její odpadní vody.

Bernard je největším pivovarem na Vysočině. Za rok 2018 vystavil 382.000 hektolitrů piva.

Věra Stejskalová

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info