Vlci zabili v pozorovacím centrum v Kvildě laň
25.09.2019 | ceskenoviny.cz
Vlci zabili v pozorovacím centru v Kvildě na Prachaticku laň. Areál je sice oplocený, ale vlkům se do něj podařilo proniknout. Šumavský národní park, který centrum provozuje, proto pracuje na vylepšení jeho zabezpečení. Centrum je nyní kvůli jelení říji od 10. září pro návštěvníky uzavřeno. ČTK to řekl mluvčí NP Šumava Jan Dvořák.
"Mrtvou laň jsme objevili v pátek," uvedl a doplnil, že vlci zvíře z velké části sežrali. Podle mluvčího je to podobná situace, jako když vlci vniknou na pastvinu s ovcemi a některé z nich usmrtil. Pro pozorovací centrum, které je v provozu čtyři roky, je to ale první taková událost, doplnil mluvčí.
Náklady na vybudování pozorovacího centra činily přibližně 75 milionů korun a návštěvníci v něm mohou sledovat deset jelenů.
Autor: ČTK
Další články v kategorii
- Vodní nádrže jsou v době sucha nenahraditelnou pojistkou. Zajišťují vodu pro pitné účely, energetiku, průmysl i život v řekách (20.08.2026)
- Souhrn událostí uplynulého dne 19. 8. 2026 (20.08.2026)
- ČHMÚ identifikoval území, která jsou v Česku nejvíce ohrožená suchem (19.08.2026)
- Nekomplikujte farmářům prodej ze dvora. Senátorka Jarmila Smotlachová chce změnu zákona o EET (19.08.2026)
- Vědci zkoumali, jak může hospodaření udržet a zvýšit zásobu uhlíku v lesních půdách (19.08.2026)
- Inflace v EU v červenci vzrostla na tři procenta, v ČR byla druhá nejnižší (19.08.2026)
- Odborná cesta za piemonty do Itálie (19.08.2026)
- Senátní výbor žádá vládu o zřízení pracovní skupiny k velkoplošným požárům (19.08.2026)
- Děti poznávají řemesla přímo u výrobců. Učí se i pečovat o přírodu. (19.08.2026)
- Amazonský prales se sám regeneruje díky klíčovým stromům (19.08.2026)

Tweet



