Moštárna v Hulíně zahájila zpracování jablek, úroda je slabší
04.09.2019 | ČTK
Moštárna v Hulíně na Kroměřížsku zahájila v tomto týdnu příjem a následné zpracování jablek. Úroda bude pravděpodobně slabší než loni, kdy měli ovocnáři výborný rok. Za sezonu, která trvá od září do října, zpracují pracovníci hulínské moštárny při výrobě ovocné šťávy v průměru 40 tun jablek, řekl dnes ČTK pověřený vedoucí zařízení František Nehoda.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- Technická fakulta ČZU v Praze slaví 20 let pivovaru Suchdolský Jeník – unikátního spojení vědy, výuky a poctivého českého piva (19.05.2026)
- V oblastech postižených kůrovcovou kalamitou je důležité zachovat hydrické funkce lesů (19.05.2026)
- Zemědělci mají na jaro víc než polovinu potřebných hnojiv, ale zvažují omezení (19.05.2026)
- Tropy na obzoru. Do Evropy míří teplý vzduch z Afriky (19.05.2026)

Tweet



