Zlaté nůžky vyhrál Tomáš Petržela z novosedelského Vinařství Kovacs
25.02.2019 | Denik.cz
O unikátní zlaté nůžky se v Sedleci při patnáctém ročníku mistrovství světa v řezu révy vinné utkalo osmdesát soutěžících.
Vítězství si odnesl Tomáš Petržela z novosedelského Vinařství Kovacs. Nejúspěšnější mezi ženami byla Simona Mančíková z Terezína.
Porota opět hodnotila nejen kvalitu a čistotu řezu, ale také architekturu keře a počet oček. Mezi účastníky se objevila i Karolína Doleželová ze Střední zahradnické školy Rajhrad, která v úterý zvítězila v mezinárodní soutěži v řezu révy vinné ve Střední vinařské škole ve Valticích. „Jsem tady podruhé. Vloni jsem byla druhá v juniorech,“ zmínila.
Autor: Iva Haghofer
Další články v kategorii
- Kvůli suchu letos na Třeboňsku nebude výlov největšího rybníka Rožmberk (28.08.2026)
- Po Beskydech se potuluje medvěd, varují obce (28.08.2026)
- Proti suchu i povodním: Lesy ČR zahajují nový celostátní program inspirovaný generacemi českých lesníků (28.08.2026)
- Vinařství Ludwig zbytky po vylisování hroznů nezaorává, vyrábí oceněnou moučku (28.08.2026)
- Souhrn událostí uplynulého dne – 27.8. 2026 (28.08.2026)

Tweet



