V lesích u Brněnské přehrady vzniknou stezky pro nordic walking
18.09.2018 | Lesy České republiky, s. p.
První ze čtyř plánovaných etap výstavby stezek pro nordic walknig zahájí Lesy České republiky v pondělí 17. září v Podkomorských lesích u Brněnské přehrady v Jihomoravském kraji. Realizace projektu návštěvníky neomezí. Hotovo bude počátkem listopadu. Podnik za úvodní etapu zaplatí 820 tisíc korun bez DPH.
„Upravíme pěšiny a lesní cesty. Stezky nepovedou místy, kde žije zvěř,“ uvedl Dalibor Šafařík, ředitel krajského ředitelství Lesů ČR v Brně. Areál s deseti asi tříkilometrovými značenými trasami, které se vzájemně prolínají, vznikne v navštěvovaných Podkomorských lesích. Ty byly loni vyhlášeny lesnickým parkem. Na vybraných cestách přibude orientační značení, informační tabule s mapami a několika dřevěnými odpočívadly. „V lesích zřídíme tělocvičnu a pod vodárenským objektem na vyhlídce Chvalovka postavíme dřevěnou konstrukci s výhledem na přístaviště Brněnské přehrady,“ pokračoval Šafařík. Čtyř a půl metrový veřejně přístupný zvýšený posed bude mít podlahu ve třech metrech nad zemí. „Stavba bude jednoduchá, tedy žádná rozhledna,“ dodal Šafařík. Trasy začnou na čtyřech nástupních místech – u hájenky Rakovec, u studánky Betelná, po přístupové cestě od obce Žebětín a od Chvalovky.
Mgr. Eva Jouklová
Tisková mluvčí Lesů ČR, s. p.
Tel.: 725 257 900
E-mail: eva.jouklova@lesycr.cz
Poznámky pro editory:
- Státní podnik Lesy ČR obhospodařuje více než 1,2 miliony hektarů lesního majetku, tedy šestinu plochy ČR a zhruba polovinu lesů v ČR. Pečuje o 38,6 tisíc kilometrů vodních toků, tedy přibližně o třetinu délky vodních toků a bystřin v ČR.
- Lesy ČR jsou držiteli osvědčení v systému PEFC, a to na celé výměře spravovaného lesa. Uvedené osvědčení je dokladem, že LČR v lesích hospodaří v souladu se schválenými standardy trvale udržitelného hospodaření.
Další články v kategorii
- Jez Ráj na Olši v Karviné prošel rekonstrukcí za téměř 94 milionů korun (21.04.2026)
- Souhrn událostí uplynulého dne – 20.4. 2026 (21.04.2026)
- U Drábských světniček hnízdí sokol, stavební práce na obnově turistické infrastruktury zahájí Lesy ČR až v létě (20.04.2026)
- Válka v Íránu vyhnala ceny pistácií vzhůru, dosáhly osmiletého maxima (20.04.2026)

Tweet



