Na plantáži v Holešově začal samosběr jahod, úroda je nadprůměrná
01.06.2018 | ČTK
Na plantáži firmy Vaklima v Holešově, která patří mezi největší pěstitele jahod ve Zlínském kraji, začal tento týden samosběr. Jahody z Holešova plní také tržnice v několika městech a obcích kraje. Zatímco loni úrodu poškodily jarní mrazy, letos bude asi díky teplému počasí nadprůměrná.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- Agrárníci: Vedra zhoršují kondici porostů, mohou snížit letošní sklizeň (01.07.2026)
- Nový klientský portál usnadní od července zemědělcům, potravinářům či myslivcům komunikaci se SVS (01.07.2026)
- Špatně připravená obalová legislativa zdraží nákupy o tisíce korun, varují čeští podnikatelé (01.07.2026)
- ČHMÚ potvrzuje nové absolutní maximum teploty vzduchu v Česku (01.07.2026)
- Česko bude muset urychlit změnu hospodaření s vodou, míní hydrolog (01.07.2026)
- Ministři zemědělství zemí V4 + 4 budou prosazovat společný postup při krizích zemědělství a v bioekonomice (01.07.2026)

Tweet



