Kanadský pěstitel marihuany Aurora kupuje rivala MedReleaf

Kanadský pěstitel marihuany Aurora Cannabis převezme za 3,2 miliardy kanadských dolarů (53,3 miliardy Kč) svého konkurenta MedReleaf. Podniky to dnes uvedly ve společné tiskové zprávě. Podle agentury Reuters je to doposud největší dohoda o spojení producentů konopí v Kanadě.

Transakce se uskuteční prostřednictvím výměny akcií, akcionáři Aurory budou po jejím dokončení vlastnit zhruba 61 procent sloučeného podniku. Aurora a MedReleaf předpokládají, že budou společně v Kanadě a Dánsku vyrábět přes 570.000 kilogramů konopí ročně.

"Spojení posílí naše kapacity k obsluze rychle rostoucího světového trhu s léčebným konopím," uvedl generální ředitel společnosti Aurora Terry Booth. Aurora už v letošním roce koupila za 1,1 miliardy kanadských dolarů rivala CanniMed Therapeutics.

Předpokládá se, že v Kanadě bude během příštích dvou měsíců legalizováno užívání marihuany pro rekreační účely. Rekreační užívání konopí již dříve legalizovaly některé státy USA.

pmh spr

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info