Včelí pastva pro Zlínský kraj
11.04.2018 | majabee.cz
Další seminář Včelí pastva pro přežití a rozvoj populací pylovatelů uskutečnil Spolek pro rozvoj včelařství MÁJA 10. dubna 2018 ve Zlíně pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje Jiřího Čunka.
Cílem těchto seminářů je seznámit vedoucí a odborné pracovníky samosprávy našich měst a obcí s problematikou potřebné ochrany a podpory chovu opylovatelů v prostředí krajiny i urbanizovaných celků se zaměřením na volbu složení trvalých i dočasných porostů veřejné zeleně, které budou pozitivně ovlivňovat přežití a rozvoj populací opylovatelů a tím stabilitu ekosystému v naší zemi.
Semináře se za podpory Ministerstva zemědělství konají již třetím rokem, jejich lektorem je RNDr. Václav Švamberk, přední včelařský odborník, přírodovědec a předseda spolku MÁJA. O možnostech, jak zlepšit potravní zdroje pro opylovatele v zájmu zdravé přírody a kvalitního životního prostředí, byli v uplynulých dvou letech již informováni pracovníci obecních a městských úřadů krajů Středočeského, Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého a Hl. města Prahy.
Radka Ingrovávýkonná ředitelka Spolku pro rozvoj včelařství MÁJA
Další články v kategorii
- Jak budeme pečovat o českou přírodu v blízké budoucnosti? První návrh Národního plánu na obnovu přírody je nyní otevřený k připomínkám veřejnosti (24.04.2026)
- Zdražili a napsali k tomu sleva. Řetězce oprašují staré triky (24.04.2026)
- Značku Regionální potravina má v Plzeňském kraji dalších devět výrobků (24.04.2026)
- SZIF zveřejnil analýzy k dotacím Agrofertu, chce předejít spekulacím (24.04.2026)
- Státní veterinární správa zakazuje uvádět v ČR na trh více než 40 mléčných výživ pro kojence kvůli obsahu nebezpečného cereulidu (24.04.2026)
- Jarní mrazy ohrožují třešně, jabloně i brambory, na hodnocení dopadů je brzy (24.04.2026)

Tweet



