Včelí pastva pro Zlínský kraj
11.04.2018 | majabee.cz
Další seminář Včelí pastva pro přežití a rozvoj populací pylovatelů uskutečnil Spolek pro rozvoj včelařství MÁJA 10. dubna 2018 ve Zlíně pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje Jiřího Čunka.
Cílem těchto seminářů je seznámit vedoucí a odborné pracovníky samosprávy našich měst a obcí s problematikou potřebné ochrany a podpory chovu opylovatelů v prostředí krajiny i urbanizovaných celků se zaměřením na volbu složení trvalých i dočasných porostů veřejné zeleně, které budou pozitivně ovlivňovat přežití a rozvoj populací opylovatelů a tím stabilitu ekosystému v naší zemi.
Semináře se za podpory Ministerstva zemědělství konají již třetím rokem, jejich lektorem je RNDr. Václav Švamberk, přední včelařský odborník, přírodovědec a předseda spolku MÁJA. O možnostech, jak zlepšit potravní zdroje pro opylovatele v zájmu zdravé přírody a kvalitního životního prostředí, byli v uplynulých dvou letech již informováni pracovníci obecních a městských úřadů krajů Středočeského, Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého a Hl. města Prahy.
Radka Ingrovávýkonná ředitelka Spolku pro rozvoj včelařství MÁJA
Další články v kategorii
- Na Šumavě úspěšně okroužkovali sýce rousné (29.06.2026)
- Šéf WHO: Evropa se otepluje nejrychleji na Zemi, je třeba řešit dopady na zdraví (29.06.2026)
- Který výrobek přesvědčí porotu letos? Startuje soutěž Nejlepší biopotravina roku 2026 (29.06.2026)
- Sněmovní výbor se kvůli ředitelům KRNAP a ČIŽP mimořádně sejde 8. července. Opozice chce znát jejich profesní kompetence (29.06.2026)

Tweet



