Společnost Zevos v loňském roce utržila 479 milionů korun

Společnost Zevos z Uherského Hradiště, která podniká především v zemědělství a stavebnictví, vykázala loni tržby za prodej vlastních výrobků, služeb a zboží 479 milionů korun. Meziročně je to nárůst o 24,5 milionu korun. Zisk firmy činil 17,1 milionu korun, zhruba o 11,5 milionu více než v roce 2015. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti zveřejněné na webu www.justice.cz.

Firma provozuje na Uherskohradišťsku několik závodů. Drůbežárna ve Starém Městě loni chovala v průměru 91.758 nosnic, které snesly téměř 30,7 milionu vajec. Závod také vyrobil téměř 59 tun melanží, vaječné suroviny zejména pro pekaře a cukráře.

Sušárna a výrobna krmiv v Dolním Němčí vyprodukovala loni 5957 tun vojtěškových úsušků a 102 tun jablečných úsušků, které jsou plnohodnotným krmným doplňkem například pro koně. Hlavním dodavatelem zelené hmoty je Zemědělské obchodní družstvo Poolšaví. Dále závod vyrobil 8768 tun krmných směsí.

Stavební závod v Uherském Brodě v roce 2016 zahájil nebo dokončil práci na 26 stavebních zakázkách v celkové hodnotě 78,8 milionu korun, což bylo o 13,8 procenta více než v roce 2015. "Rozhodující zakázky byly realizovány vlastními pracovníky s nízkým podílem poddodávek a vyšším podílem využití techniky a mechanizace," uvedl ve výroční zprávě předseda představenstva firmy Josef Tuhý.

Zevos vlastní také závod výroby vepřového masa v Kunovicích a středisko nájmů ve Starém Městě, které loni pronajímal. Do nových zařízení svých provozů firma loni investovala více než 12 milionů korun. Společnost zaměstnávala v průměru 103 lidí, o čtyři méně než v roce 2015. Na mzdy vynaložila 35,3 milionu korun. Průměrný věk zaměstnanců činil 50 let.

Firma Zevos vznikla v roce 1992. Navazuje na působení Zemědělského výrobního sdružení Uherské Hradiště, pod které od 70. let spadalo několik družstevních podniků.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info