Obchodování se zástavem otevřeno

Po delší době nejistoty, jak to bude s prodejem zástavového skotu do Turecka, je nyní konečně jasno. Licence jsou rozděleny a obchodování se tak rozbíhá na plné obrátky. Oproti loňsku došlo k určitému poklesu cen u býků, naopak za jalovice jsme schopni nabídnout o něco málo více než vloni. Stejně jako v minulosti, bude i letos náš ve spolupráci s našimi partnery nápomocen zajišťovat chovatelům masného skotu odbyt za co nejlepších cenových podmínek. Celý obchodní servis pojímáme jako službu chovatelům, tedy bez jakýchkoliv srážek a provizí! Podrobnosti o nabídce najdete v článku dále. 

Jak jsme již avizovali, letošní rok nelze vykupovat telata přesahující živou hmotnost 300 kg. Podmínky pro udělování licencí se v Turecku změnily a letos bohužel není možnost vykupovat kusy přesahující hmotnost 300 kg. Nabízejte proto, prosím, pouze telata splňující tyto váhové parametry. Prodej těžších kusů je v tuto chvíli v jednání do jiných destinací, ale momentálně nemáme možnost tuto kategorii obchodovat.

Nabídky pouze přes aplikaci MaSkot

K shromažďování obchodních nabídek chovatelů slouží naše webová aplikace MaSkot, která je přístupná registrovaným uživatelům na této adrese: www.cschms.cz/maskot. Aplikaci mohou využívat i nečlenové svazu, stačí se pouze zaregistrovat. Členové ČSCHMS však mají vždy přednost při vyřizování nabídek. V této aplikaci v sekci "obchodní případy" najdete nabízené cenové podmínky a vyplněním všech dat se současně můžete do dané obchodní poptávky ihned přihlásit. Není nutné posílat žádné emaily a telefonovat, stačí, když správně vyplníte a odešlete vaši nabídku prostřednictvím aplikace MaSkot. Po jejím obdržení vás budeme v co možná nejkratší době kontaktovat, abychom s vámi domluvili všechny potřebné náležitosti k realizaci obchodu. Telefonní spojení na koordinátora využívejte, prosím, pouze ve zcela urgentních případech. Šetříte tak jeho čas a o to intenzivněji se může věnovat obchodní činnosti. Děkujeme za pochopení.

Aplikace MaSkot ale neslouží jen k přihlašování do obchodních případů, můžete pomoci ní i sledovat, jak se ceny zástavu pohybují. Úspěch a praktická využitelnost této služby je ale založena na ochotě sdílení dat mezi chovateli. Pokud nebude tento princip fungovat, nemůže plnohodnotně fungovat ani aplikace. Těm, kteří se do systému zapojili aktivně tím, že se s ostatními chovateli podělili o to, za jaké ceny se jim podařilo zrealizovat prodej zástavového skotu, velmi děkujeme. Pevně věříme, že aktuální přehled cen a možnost jejich filtrování dle nejrůznějších kritérií může být dobrým vodítkem pro ostatní chovatele, kteří svůj prodej teprve připravují. 

Pokud jste zástav už prodali a ceny ještě nenahlásili, buďte solidární a podělte se s ostatními chovateli i Vy - pomáháte tím vzájemně sami sobě. Bez těchto dat tato služba nikdy nebude plnohodnotně fungovat! Vámi poskytnutá data jsou anonymní a vidíte je pouze Vy - všichni ostatní uživatelé mohou zobrazit pouze výsledky bez konkrétních jmen chovatelů, které jsou zprůměrovány. 

Členským subjektům MaSkot umožňuje také zobrazit a editovat údaje, které o vás v naší databáze evidujeme. Pokud některé informace nejsou již platné, máte sami možnost je v MaSkotu aktualizovat. Nemusíte se však v žádném případě obávat, že vám bude někdo nahlížet do vašich osobních údajů. Celý systém striktně pracuje v souladu s principy ochrany dat - všechny údaje včetně ekonomických dat vztažených k vašemu subjektu vidíte pouze a jen vy!!!

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info