Reakce ministra Richarda Brabce na sérii teroristických útoků v Paříži 13. listopadu 2015
17.11.2015 | Ministerstvo životního prostředí
Reakce ministra Richarda Brabce na sérii teroristických útoků v Paříži 13. listopadu 2015
Naše myšlenky jsou teď v Paříži. Evropa už nebude stejná jako dosud. Nenechme se zastrašit těmi, kteří chtějí udělat i z Evropy válečnou zónu. Buďme jednotní, silní, připravení a nekompromisní vůči těm, kteří naši slušnost považují za slabost.
Události páteční noci nutí k zamyšlením a úvahám, kdy už ta koncentrovaná hrůza v Paříži ze třináctého konečně probudí některé evropské politiky, kteří dosud asi pořád nepochopili, že jsou v jasném ohrožení hodnoty, na kterých novodobá Evropa vznikla? A spolu s nimi i naše svobody a kvalita života, které jsme možná už začali považovat za samozřejmé? Bohužel, samozřejmé nejsou ani náhodou a nikdy nebyly. Naši předci za ně tvrdě bojovali a také umírali.
Čekám, kdy skončí ta bezobsažná politická korektnost, za níž mnozí schovávají strach pojmenovat věci pravými jmény? Kdy už se namísto trefného výrazu „selhání“, „obrovská chyba“ přestane používat to hrozné klišé "výzva"?
Další články v kategorii
- ČSÚ: Živý kapr letos stojí 126,23 koruny za kilogram, mírně víc než loni (24.12.2025)
- Udělejme z krmení zvěře vánoční zvyk, který opravdu pomůže (23.12.2025)
- Vláda souhlasí se záměrem obnovit daňové zvýhodnění vína, zákon připraví vlastní (23.12.2025)
- Čína zavádí vysoká cla na mléčné výrobky z EU, podle Bruselu neoprávněně (23.12.2025)
- Proč jedle neopadá a smrk je historicky králem českých Vánoc? (23.12.2025)
- Mýty italské kuchyně. Historik bourá legendy o ikonických pokrmech, čelí výhrůžkám (23.12.2025)
- Pavel Vacek: Kapr je jednička, sváteční polévky střídáme (23.12.2025)
- Potravinářská inspekce zjistila v tržní síti masné konzervy z dovozu falšované sníženým obsahem masa a s nedeklarovaným alergenem (23.12.2025)
- Babiš vloží Agrofert do fondu RSVP Trust (23.12.2025)
- Tento legendární stroj měnil venkov: Příběh nejrozšířenějšího traktoru Evropy (23.12.2025)

Tweet



