Pozemkový úřad ocenil protipovodňovou nádrž i biocentrum
11.03.2014 | FinančníNoviny.cz
Protipovodňová vodní nádrž na Dobřínském potoce na Uherskohradišťsku patří mezi vítěze soutěže, kterou pořádá Státní pozemkový úřad s Českomoravskou komorou pozemkových úprav. Při vyhlášení to dnes řekl šéf úřadu Martin Vrba. Mezi oceněnými jsou i lokální biocentrum Pod Slavíkovou cestou na Chrudimsku a vodní nádrž, jež byla vybudována v rámci biocentra u obce Lutopecny na Kroměřížsku. Dalším oceněným byl protipovodňový poldr u obce Sendražice na Královéhradecku.
V soutěži jsou oceňovány obnovené polní cesty, retenční nádrže nebo realizované projekty k udržení ekologické stability. Soutěží se ve třech kategoriích, kterými jsou zpřístupnění pozemků prostřednictvím cest, protierozní a vodohospodářská opatření a opatření k ochraně a tvorbě životního prostředí.
Hlavním cílem soutěže Společné zařízení, která se konala sedmým rokem, je seznámit veřejnost s rozsahem a úrovní realizace společných zařízení navrhovaných v pozemkových úpravách.
Výsledky minulých ročníků soutěže jsou uvedeny na webu ministerstva zemědělství.
Autor: ČTK
Další články v kategorii
- Státní veterinární správa začala ode dneška kontrolovat prodeje živých kaprů (19.12.2025)
- Španělské úřady prověřují, zda africký mor prasat neunikl z tamní laboratoře (19.12.2025)
- Ve Stálkách na Znojemsku postaví zemědělci šest nových hal pro chov brojlerů (19.12.2025)
- Dohoda EU s Mercosurem o obchodu se odkládá na leden, uvedla von der Leyenová (19.12.2025)
- Park České Švýcarsko plánuje nové projekty, chce nové návštěvnické centrum (19.12.2025)
- Německo a Španělsko vyzvaly lídry EU k podpoře dohody s Mercosurem (19.12.2025)
- Opakované demonstrace zemědělcům dobré jméno neudělají (19.12.2025)
- ČSÚ: Produkce odpadů v ČR vloni vzrostla o šest pct na 3697 kg na obyvatele (19.12.2025)
- V Bruselu protestují tisíce zemědělců proti zemědělské politice EU (19.12.2025)

Tweet



