Obyvatelé Moravskoslezského kraje mají možnost získat dotace v celkové výši 60 milionů korun na výměnu kotlů
03.01.2014 | Ministerstvo životního prostředí
Ministerstvo životního prostředí a Moravskoslezský kraj vyhlašují 4. výzvu k předkládání žádostí o poskytnutí podpory ze Společného programu na podporu výměny kotlů. Obyvatelé Moravskoslezského kraje již mohli v rámci předchozích výzev získat na dotacích na výměnu starých kotlů na nové ekologické celkem 220 milionů korun.
Cílem Programu je snížení znečištění ovzduší z malých spalovacích zdrojů do tepelného výkonu 50 kW, tzv. lokálních topenišť využívajících tuhá paliva.
Alokace na tuto výzvu je celkem 60 mil. Kč, 30 mil. Kč z resortu životního prostředí a 30 mil. Kč z prostředků Moravskoslezského kraje.
Podpora se bude poskytovat na výměnu stávajících ručně plněných kotlů na tuhá paliva za nové účinné nízkoemisní tepelné zdroje v Moravskoslezském kraji. Výše podpory se odvíjí od typu pořízeného kotle. Stejně jako v předchozí výzvě mohou žadatelé vybírat mezi kotlem na tuhá paliva s automatickým dávkováním paliva 3. nebo 4. a vyšší emisní třídy dle ČSN EN 303-5, zplyňovacím kotlem na tuhá paliva emisní třídy 4 a vyšší či atmosferickým nebo kondenzačním kotlem na zemní plyn.
Oprávnění žadatelé mohou předkládat žádosti o podporu z Programu od 2. ledna 2014 až do 30. června 2014 nebo do dne vyčerpání alokace. Spolu s vyhlášením výzvy byl Program aktualizován vydáním příslušného dodatku ke Směrnici Ministerstva životního prostředí č. 6/2010, Přílohy XIII.
https://www.sfzp.cz/sekce/690/prilohy-xiii---spolecny-program-na-vymenu-kotlu/
Kontakt pro více informací:
Matyáš Vitík
tiskový mluvčí MŽP
Mobil: 606 111 060
Email: tiskove@mzp.cz
Další články v kategorii
- EU má poprvé pravidla pro chov psů a koček. Míří na množírny a identifikaci (24.05.2026)
- WOAH zveřejnila informace o nedostatečném financování zdraví zvířat (23.05.2026)
- Mezinárodní den biodiverzity – posilujeme ochranu přírody i odolnost krajiny (22.05.2026)
- EU pozastavila na rok dovozní cla na hnojiva, netýká se to Ruska a Běloruska (22.05.2026)
- Prezident Agrární komory Doležal obhájil na volebním sněmu v Olomouci funkci (22.05.2026)
- Mapa republiky v Krkonoších roztaje zřejmě už v květnu, sněhu je málo (22.05.2026)
- Válka USA s Íránem má výrazný dopad na srílanský čajový průmysl (22.05.2026)

Tweet



