Kofola se stala oficiálním distributorem minerální vody Vincentka
08.10.2013 | Denik.cz
Společnost Kofola, která vyrábí a prodává nealkoholické nápoje, se stala oficiálním distributorem tradiční minerální vody Vincentka pro tuzemské maloobchody a gastronomii. O události informovala v neděli mluvčí Kofoly Jaroslava Musilová. Do lékáren bude minerální vodu s léčivými účinky dál dodávat společnost Vincentka.
V portfoliu Kofoly už je pramenitá a kojenecká voda Rajec, od letošního února je firma také výhradním distributorem prémiových francouzských minerálních vod Evian a Badoit. „Kategorie balených vod patří na českém trhu k objemově významným, ale dlouhodobě čelí poklesu poptávky," uvedl marketingový ředitel Kofoly ČeskoSlovensko Jiří Vlasák. Strategií Kofoly je podle něj nabízet špičkovou kvalitu, pestrý výběr a postupně vrátit této kategorii prestiž.
Předseda představenstva společnosti Vincentka Ladislav Šumšal uvedl, že Kofola je pro společnost obchodně a marketingově zdatný distributor. „Máme skvělý produkt a hledali jsme partnera, který je vnímán podobně jako my. Tedy jako tradiční česká značka, která dobře rozumí tomu, co dnes zákazníci žádají," uvedl Šumšal.
Vincentka je léčivá přírodní minerální voda z pramene, který vyvěrá v lázních Luhačovicích na Zlínsku. Využívá se k pitným a inhalačním kúrám při onemocnění dýchacích cest a hlasivek, chorobách látkové výměny, žaludečních a dvanáctníkových vředech a pooperačních stavech. Vincentka je k dispozici v nevratných skleněných lahvích o objemu 0,33 a 0,7 litru.
Společnost Kofola je součástí skupiny Kofola, která kromě Česka působí ještě na Slovensku, v Polsku a Rusku. Zaměstnává přes 2000 lidí, v Česku jich je kolem 700. Mezi její nejvýznamnější značky patří Kofola, Rajec, Vinea, Hoop Cola, Jupí, Jupík nebo Paola.
Autor: ČTK
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulého dne 25. 5. 2026 (26.05.2026)
- Španělsko má za sebou nejhorší sezonu lesních požárů od roku 1995. Roli sehrála vedra i žhářství (25.05.2026)
- Za stejné peníze méně zboží. V cizině už se objevují varovné štítky, Česko je pozadu (25.05.2026)
- Červivost švestek: Jak správně načasovat boj s obalečem a pilatkou (25.05.2026)
- Jakub Helma z Rodinné farmy Helmovi: Lásku k venkovu mám zkrátka v sobě (25.05.2026)
- Rybářská stráž pronásleduje pytláky (25.05.2026)
- Začíná další ročník akce Poznej svého farmáře. Zájemcům se otevře 11 farem (25.05.2026)
- Kuba obdržela první zásilku rýže darovanou čínskou vládou (25.05.2026)
- Začal samosběr jahod (25.05.2026)
- Návrat k dojení zachránil farmu na Jesenicku. Z ruin ji postavila rodina z Prahy (25.05.2026)

Tweet



