Spolupráce v oblasti biopotravin
23.04.2012 | ÚZEI, Agronavigator.cz
Opatření pro hladký obchod s biopotravinami mezi Evropskou unií a Spojenými státy americkými.
Biovýrobky certifikované v Evropě nebo ve Spojených státech amerických mohou být prodávány jako bio ve všech regionech počínaje 1. červencem 2012. Oficiální dopisy potvrzující toto partnerství byly podepsány v německém Norimberku v průběhu konání oborové výstavy biopotravin BioFach World Organic Fair. Partnerstvím tak byly odstraněny významné vzájemné obchodní bariéry.Pěstitelé a společnosti, které chtějí obchodovat s bioprodukty v Evropě e ve Spojených státech amerických musejí získat další certifikáty na dva standardy, což znamená další proces o dvou krocích. Po novém odsouhlasení všech výrobků mohou být prodávána a balena jako například certifikované biomaso, cereálie nebo víno.
Veškeré výrobky prodávané za platnosti výše uvedeného partnerství musí být přepravovány lodí s certifikátem pro vývoz biopotravin, v němž je stvrzeno toto:
- Ověření lokality výroby
- Identifikaci organizace, která zajistila certifikaci bioproduktu
- Ověření, že nebyly použity zakázané látky ani metody
- Certifikace, že byly splněny termíny vzájemných vazeb a povolení, aby se mohlo s certifikovanými potravinami obchodovat
Fleischwirtschaft International, 2012, 27, č. 1, s. 8 ISSN 0179-2415US and EU form partnership
Web-portál Agronavigátor podléhá licenci Creative Commons (Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla). Články lze šířit pouze s uvedením původní citace a s uvedením zdroje ÚZEI, Agronavigator.cz.
Další články v kategorii
- Ceny potravin v roce 2026: Levné máslo a brambory, zdraží káva či kakao (26.12.2025)
- Pivovar Strakonice prodal meziročně více piva, letos investoval i do automatizace chlazení (25.12.2025)
- ČSÚ: Živý kapr letos stojí 126,23 koruny za kilogram, mírně víc než loni (24.12.2025)
- Udělejme z krmení zvěře vánoční zvyk, který opravdu pomůže (23.12.2025)
- Vláda souhlasí se záměrem obnovit daňové zvýhodnění vína, zákon připraví vlastní (23.12.2025)
- Čína zavádí vysoká cla na mléčné výrobky z EU, podle Bruselu neoprávněně (23.12.2025)
- Proč jedle neopadá a smrk je historicky králem českých Vánoc? (23.12.2025)
- Mýty italské kuchyně. Historik bourá legendy o ikonických pokrmech, čelí výhrůžkám (23.12.2025)
- Pavel Vacek: Kapr je jednička, sváteční polévky střídáme (23.12.2025)
- Potravinářská inspekce zjistila v tržní síti masné konzervy z dovozu falšované sníženým obsahem masa a s nedeklarovaným alergenem (23.12.2025)

Tweet



