Vánoční stromky letos téměř nepodraží
30.11.2004 | Deník Jablonecka
Ceny vánočních stromků budou letos téměř stejné jako v loňském roce. "Úpravu daně z pěti na devatenáct procent jsme do ceny nepromítli, jelikož by musely být stromky o čtrnáct procent dražší," potvrdil Miroslav Kortan, jablonecký lesní správce Lesů České republiky. O pět korun podraží pouze smrk ztepilý ve výšce od jednoho a půl do dvou metrů. Ten bude namísto loňských devadesáti korun stát pětadevadesát. Více než dvakrát dražší bude smrk pichlavý, neboli stříbrný. Za něj zaplatíme dvě stě korun. Borovice vejmutovka vysoká od 1,5 do dvou metrů přijde na zhruba 120 korun.
Několik prvních vánočních stromků vytěžili lesníci během víkendu z okolí Černé Studnice. Těžba by se měla naplno rozjet až v tomto týdnu, a to v Jizerských horách. Na vánoční trh se dostane smrk ztepilý i stříbrný a v omezeném množství i borovice vejmutovka.
I přestože letos lesní správa začne s těžbou o něco později, stromků by mělo být dostatek. Prodávat se budou na hájenkách a lesní správě.
Ceny vánočních stromků :
Smrk ztepilý do 1,5 metru............. 75 korun
Smrk ztepilý do 2,0 metrů............. 95 korun
Smrk stříbrný do 1,5 metru.......... 160 korun
Smrk stříbrný do 2,0 metrů.......... 200 korun
Borovice vejmutovka do 2 m........ 120 korun
Další články v kategorii
- Letošní sucho už výrazně snížilo průtoky a hladiny nádrží v povodí Moravy a Dyje (31.07.2026)
- Čeští vinaři loni vyprodukovali 619.000 hl vína, meziročně o 169.000 hl více (31.07.2026)
- Varování pro spotřebitele: salmonela v čerstvých krůtích plátcích (31.07.2026)
- Plavební stupeň Děčín vstupuje do nové etapy. Výstavba by mohla začít už v roce 2029 (31.07.2026)
- Ministerstvo chce zvýšit porážky skotu v ČR na 370.000 ročně z loňských 217.000 (31.07.2026)
- V zavřené pobočce KFC chce organizace otevřít muzeum empatie s kuřaty (31.07.2026)

Tweet



