Startuje soutěž oceňující inovaci potravin
30.11.2004 | Agris
V současné době se připravuje 5. ročník marketingového programu „Zvolen výrobkem roku spotřebiteli“ Informovala o tom dnes Tereza Grzonková ze společnosti Atoz Event, s.r.o. „Podstatou tohoto programu je monitorovat nové nebo inovované výrobky, podněcovat tvorbu, inovaci a progresivní vývoj v oblasti rychloobrátkového zboží a potravin. V pátém ročníku, který se právě rozjíždí, se o toto označení mohou ucházet novinky uvedené na český trh v období od 1.7. 2003 do 31. 8. 2004,“ uvedla Grzonková.
„Zvolen výrobkem roku spotřebiteli“ je podle jejích údajů označení, které oceňuje inovaci a které dokládá jednoznačnou přidanou hodnotu k tradičnímu pojetí výrobků daného oboru. O ocenění výrobků rozhoduje přitom pouze spotřebitel.
Přihlášené výrobky bude hodnotit v prvním kole odborná komise, která pouze posoudí míru inovace a připraví konečný seznam pro hodnocení spotřebiteli. Výzkum provede i v tomto roce společnost GfK Praha prostřednictvím svého panelu ConsumerScan složeným z dvou tisíc typických českých a moravských domácností. Ty na základě předem daných kritérií zvolí vítězné novinky v jednotlivých kategoriích. V jednotlivých domácnostech volí každý člen starší čtrnácti let s výjimkou kategorií vína a kondomy, kde volí pouze osoby starší osmnácti let.
Vítězné výrobky v jednotlivých kategoriích budou slavnostně vyhlášeny koncem března 2005.
Další články v kategorii
- Letošní sucho už výrazně snížilo průtoky a hladiny nádrží v povodí Moravy a Dyje (31.07.2026)
- Čeští vinaři loni vyprodukovali 619.000 hl vína, meziročně o 169.000 hl více (31.07.2026)
- Varování pro spotřebitele: salmonela v čerstvých krůtích plátcích (31.07.2026)
- Plavební stupeň Děčín vstupuje do nové etapy. Výstavba by mohla začít už v roce 2029 (31.07.2026)
- Ministerstvo chce zvýšit porážky skotu v ČR na 370.000 ročně z loňských 217.000 (31.07.2026)
- V zavřené pobočce KFC chce organizace otevřít muzeum empatie s kuřaty (31.07.2026)

Tweet



