Chovatelská přehlídka trofejí spárkaté zvěře z okresu Český Krumlov
01.07.2004 | Svět myslivosti
Ve dnech 21. - 23. 5. t. r. byla myslivecké i nemyslivecké veřejnosti zpřístupněna chovatelská přehlídka trofejí spárkaté zvěře ulovené v r. 2003 v honitbách okresu Český Krumlov. Trofeje byly vystaveny v sále kulturního domu v Kaplici, kam se letos přehlídka vrátila po několika letech.
Orgány státní správy myslivosti svěřily její uspořádání Okresnímu mysliveckému spolku ČMMJ v Českém Krumlově. Na přípravě se spolupodíleli zástupci městských úřadů a lesních správ Lesů České republiky, s. p., v Kaplici a Českém Krumlově a někteří členové mysliveckých sdružení z blízkého okolí.
Chovnou hodnotu a věk ulovené zvěře posuzovali členové hodnotitelské komise složené ze zástupců držitelů a uživatelů honiteb. Předložené trofeje pocházely z 91 honiteb a tří obor. Trofeje předložili všichni uživatelé honiteb. Celková výměra honebních ploch činí 121 824 ha.
Celkem bylo vystaveno 1146 trofejí srnčí, 99 trofejí jelení, 17 trofejí mufloní, 15 trofejí černé a tři trofeje daňčí zvěře (počty zahrnují i předložené fotografie trofejí, které získali a vyvezli zahraniční poplatkoví lovci).
Dvě jelení trofeje (obě z oborních chovů) byly ohodnoceny bronzovou medailí. V kategorii srnčích trofejí byly dvě ohodnoceny stříbrnou a jedna bronzovou medailí. Jedny mufloní toulce získaly stříbrnou a dvoje bronzovou medaili. Z kolekce trofejí šelem byly dvě trofeje liščí lebky ohodnoceny bronzovou medailí.
Pouze u jedné jelení trofeje (vyjma trofejí z oborních chovů), byl stanoven věk jelena na sedm let. Všechny ostatní trofeje pocházely z mladší zvěře, což je nepříjemným potvrzením víceletého nedobrého stavu a narušené sociální struktury populace jelení zvěře, v níž chybí dostatečný počet jelenů II. a III. věkové třídy.
Václav Bláha
Další články v kategorii
- Vinaři z Česka získali na soutěži odolných odrůd révy čtyři velké zlaté medaile (26.07.2026)
- Galerie: Mladá zahradnice pěstuje květiny našich babiček, hitem je fiala (25.07.2026)
- Budoucnost craftového a nealkoholického piva se řeší právě teď, shodli se odborníci na Prague Bar Showv (24.07.2026)
- Kontroly SVS v prvním pololetí zjistily závady u 16 procent prodejců na trzích (24.07.2026)
- Ministerstvo zemědělství rozšiřuje podporu poradenství pro zemědělce a potravináře (24.07.2026)
- NOVÉ TYPY UŠNÍCH ZNÁMEK CAISLEY (24.07.2026)
- Potravinářský kolos Nestlé prodá za tři miliardy eur polovinu divize balené vody (24.07.2026)
- Symbol Irska s českou stopou: Proč se v Guinnessu používá náš chmel? (24.07.2026)
- Jak americké plodiny dobyly po roce 1492 Evropu (24.07.2026)
- RADAR: Jaké bude o víkendu počasí? Konec týdne přinese tropy i bouřky (24.07.2026)

Tweet



