Ve vedrech musí zaměstnavatel zajistit pro své pracovníky pití
10.06.2004 | Deník Mostecka
Řidiči autobusů, popeláři, zemědělci, zedníci a mnozí další musejí odolávat vysokým teplotám, které se v posledních dnech blíží k třicítce. Zaměstnavatelé mají za povinnost dbát na pitný režim svých podřízených. "Máme vnitřní normu odpovídající zákonu, podle níž naši zaměstnanci dostávají jeden a půl litru minerální vody na den," uvedl Pavel Barák ze společnosti P.B.O, která má na starost svoz a likvidaci odpadů.
Také řidiči Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova mají nárok na 1,5 litru balené vody.
"Postupujeme podle předpisu, tedy následují-li po sobě tři dny s teplotami od 28 stupňů Celsia, mají vodu k dispozici na služebně. Není problém, aby si vzali i víc,"
sdělila vedoucí obchodního oddělení Yveta Slišková.
Každý zaměstnanec, který vykonává práci za podmínek, kdy jsou překračovány v pracovním prostředí maximální přípustné operativní teploty, stanovené příslušným zákonem o ochraně zdraví zaměstnanců při práci, má nárok na poskytnutí ochranného nápoje.
Ochranné nápoje jsou takové, které jsou zdravotně nezávadné, mají vhodnou teplotu a neobsahují více než 5,5 hmotnostních procent cukru. Množství alkoholu v nich nesmí překročit 1 hmotnostní procento.
Dodržování zákona kontroluje oddělení hygieny práce Krajské hygienické stanice.
Další články v kategorii
- Galerie: Mladá zahradnice pěstuje květiny našich babiček, hitem je fiala (25.07.2026)
- Budoucnost craftového a nealkoholického piva se řeší právě teď, shodli se odborníci na Prague Bar Showv (24.07.2026)
- Kontroly SVS v prvním pololetí zjistily závady u 16 procent prodejců na trzích (24.07.2026)
- Ministerstvo zemědělství rozšiřuje podporu poradenství pro zemědělce a potravináře (24.07.2026)
- NOVÉ TYPY UŠNÍCH ZNÁMEK CAISLEY (24.07.2026)
- Potravinářský kolos Nestlé prodá za tři miliardy eur polovinu divize balené vody (24.07.2026)
- Symbol Irska s českou stopou: Proč se v Guinnessu používá náš chmel? (24.07.2026)
- Jak americké plodiny dobyly po roce 1492 Evropu (24.07.2026)
- RADAR: Jaké bude o víkendu počasí? Konec týdne přinese tropy i bouřky (24.07.2026)
- Celosvětová produkce i spotřeba kávy by měly být v nadcházející sezoně rekordní (24.07.2026)

Tweet



