Budvar vyhrál známkový spor s Anheuserem v Litvě
24.07.2003 | ČTK
Budějovický Budvar si připsal další vítězství ve sporu s americkým pivovarem Anheuser-Busch ohledně používání ochranné známky Budweiser. Odvolací soud v Litvě potvrdil předchozí rozhodnutí městského soudu ve Vilniusu, který zajistil Budvaru exklusivní právo k používání této známky v zemi. Budvar zaznamenal úspěch ve sporu s Anheuserem v tomto měsíci již potřetí, vyplývá z prohlášení společnosti. Městský soud v květnu rozhodl, že Anheuser nemá právo používat v Litvě značku Budweiser, protože český pivovar si tuto ochrannou známku zaregistroval jako první.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- „Víme, že to znamená smrt.“ Tisíce psů mizí v tichosti z tureckých ulic, útulky nemají místo (11.07.2026)
- Rusko uzavřelo cestu k Azovskému moři. V ohrožení je vývoz obilí (10.07.2026)
- Ministr Červený vystoupí v OSN na téma udržitelného rozvoje. ČR je v plnění cílů na 10. místě ze 169 států (10.07.2026)
- Vyhláška o závazném postupu při monitoringu eroze zemědělské půdy (10.07.2026)
- Do České republiky podle investigace nadále proudí sankcionované ruské dřevo označené jako čínské (10.07.2026)
- Vědec: Zemědělci odhadují nižší výnosy až o 40 procent proti tříletému průměru (10.07.2026)
- Bláznivý nápad tří kamarádů: Založili vlastní stát s minipivovarem a mají úspěch (10.07.2026)
- Úroda ovoce v ČR letos kvůli mrazům klesne o 53 procent, ztráta bude přes miliardu (10.07.2026)
- Obnovujeme přírodu, nebo muzeum? Polemika nad evropským plánem obnovy přírody (10.07.2026)
- V Tatrách sněží (10.07.2026)

Tweet



