PRIVATIZACE PŮDY V NOVÝCH SPOLKOVÝCH ZEMÍCH ÚSPĚŠNĚ POKRAČUJE
01.05.2002 | Lesnická práce
Organizace pro zpeněžení a správu půdy, s.r.o. Bodenverwertungs - und - vewaltungs GmbH (BVVG) dosáhla v roce 2001 nejlepšího výsledku za dobu své existence. Se zájemci o koupi lesa se jí podařilo uzavřít 1256 smluv zahrnujících plochu lesů téměř 60 tis. ha. V roce 2002 se má celkově privatizovat ještě větší plocha, a to 139 tis. ha. Z toho 65 tis. ha pro zemědělské využití, 70 tis. pro lesnické účely a mimo zemědělské a lesnické účely 3610 ha. Celkově zůstane ještě k dispozici 320 tis. ha.
Od poloviny roku 2001 se na biosférickou rezervaci Střední Labe převedlo příslušným spolkovým zemím bezplatně 1950 ha chráněných území a v převodu se bude v tomto roce pokračovat. V letošním roce prodá BVVG další pozemky a budovy (mimo jiné 35 mil. m2 stavebních pozemků). Celkově chce prodejem pozemků získat 289 mil. eur a na konci roku převést federaci jako přebytek 197 mil. eur.
AFZ/Der Wald 3/02, Proch
Lesnická práce č. 5/2002
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulého dne – 23.6. 2026 (24.06.2026)
- Ve špaldové Pernerce byla třetina obyčejné mouky. Firma musí platit, rozhodl soud (23.06.2026)
- Lesy má sledovat „Velký bratr“. Drony, AI a senzory jim mohou dát šanci proti změně klimatu (23.06.2026)
- Hasiči loni hasili o 143 víc požárů v zemědělství, škody vzrostly na 354 mil. Kč (23.06.2026)
- Nepodceňujte vliv extrémních teplot (23.06.2026)
- Máslo za pět korun. Řetězce v Polsku válčí o zákazníka, výrobci se zlobí (23.06.2026)
- ČSÚ: Plzeňský kraj má mezi kraji 2. nejvyšší podíl lesů, nové výsadby se snížily (23.06.2026)

Tweet



