Lesy potřebují ostrahu
21.05.2002 | Hospodářské noviny
Ještě nedávno se vedly velké spory o tom, zda má mít lesní stráž výzbroj, či ne. Dopadlo to tak, jak to dopadlo a nyní tedy nezbývá nic jiného, než aby lesníky doprovázeli do lesů policisté. Pytláci jsou stále drzejší a vybíjení zvěře, po níž zůstávají v mlází a pod stromy nezpracovatelné zbytky, pokračuje. V některých revírech odhadují tyto ztráty až na celou třetinu současného stavu. Problém, jak čelit tomuto jevu, který nabývá na síle, zřejmě není problémem pro naše ekologické iniciativy. Vyžaduje totiž trochu nepohodlí a odvahy, rozhodně větší, než je sepisování prohlášení a organizování různých srazů.
František Kolár, Karlovy Vary
Další články v kategorii
- VÚLHM: Pro vyšší využití dubu letního a zimního je důležité rozlišování jejich sazenic již v lesních školkách (24.06.2026)
- Tisíce kubíků vody zůstávají v křivoklátské krajině díky obnoveným nádržím (24.06.2026)
- Ptáci mluví s vejci a varují embrya před vlnami veder (24.06.2026)
- Veterinář Dušan Usvald: Přál bych si, aby bylo více veterinářů pro hospodářská zvířata (24.06.2026)

Tweet



