Správa národního parku obnoví další památky
07.05.2002 | Plzeňský deník
Na opravu drobných památek získala v sobotu Správa národního parku Šumava čtvrt milionu korun od členů Rotary clubu z Prahy a Bavorska. Do současné doby nechala správa opravit především v západní části Šumavy sto dvacet sedm nejrůznějších božích muk, památných kamenů a milníků.
"Nejsme schopni financovat rekonstrukci drobných památek jen ze svého rozpočtu, a tak hledáme i jiné zdroje. V loňském roce jsme například pro tento účel obdrželi 150 tisíc korun z Česko-německého fondu budoucnosti. Na projektu jsme už celkově proinvestovali milion a 200 tisíc korun a zbývá nám ještě opravit osmdesát drobných objektů zejména v jižní části Šumavy,"
informoval nás mluvčí Správy Národního parku Šumava Zdeněk Kantořík.
Podepsání smlouvy mezi správou a Rotary clubem ve Vimperku byl přítomen velvyslanec Evropské unie Ramiro Sibrian, který navštívil společně s pracovníky národního parku a členy Rotary clubu opravené památky u Kvildy a Zhůří.
"Prohlédli jsme si rovněž skleněný oltář v kostele sv. Vintíře na Dobré Vodě a zúčastnili se koncertu při svíčkách v kostele na Kvildě,"
dodal Kantořík.
Další články v kategorii
- Slábnoucí spotřeba alkoholu vídeňské vinaře netrápí. Zažívají zlaté časy (24.06.2026)
- Penny Market dostal od ČOI maximální možnou pokutu za nesprávně určované slevy (24.06.2026)
- Prodeje fairtradové kávy v ČR loni klesly o čtvrtinu, méně se prodalo i kakaa (24.06.2026)
- Souhrn událostí uplynulého dne – 23.6. 2026 (24.06.2026)
- Ve špaldové Pernerce byla třetina obyčejné mouky. Firma musí platit, rozhodl soud (23.06.2026)
- Lesy má sledovat „Velký bratr“. Drony, AI a senzory jim mohou dát šanci proti změně klimatu (23.06.2026)
- Hasiči loni hasili o 143 víc požárů v zemědělství, škody vzrostly na 354 mil. Kč (23.06.2026)
- Nepodceňujte vliv extrémních teplot (23.06.2026)
- Máslo za pět korun. Řetězce v Polsku válčí o zákazníka, výrobci se zlobí (23.06.2026)
- ČSÚ: Plzeňský kraj má mezi kraji 2. nejvyšší podíl lesů, nové výsadby se snížily (23.06.2026)

Tweet



