Radní opět řeší problém s kácením městského lesa
01.05.2002 | Berounský deník
Z problémů s městskými lesy zřejmě nevyjdou hořovičtí radní. Městu nyní patří zhruba 200 hektarů lesního porostu včetně lesoparku Dražovka. Právě zde podle zastupitele Jaroslava Karmazína dochází k masivnímu kácení vzrostlých stromů. Na spoušť ho upozornili zděšení občané. Radní nedávno řešili stejný problém v lokalitě Bažantnice. Nakonec se ukázalo, že smluvní správce Lesy České republiky neporušil zákon ani těžební řád. "Napříště ale chceme vědět předem, kde a jaká rozloha se bude kácet. Zájímá nás celková cena, stejně jako obnos, který si správce nechá. Radním připadá, že množství vytěženého dřeva neodpovídá částce, kterou dostaneme do městské pokladny," uvedl před časem strosta Jan Hájek. Dohoda mezi firmou Lesy České republiky ale zřejmě nefunguje. Problémem se budou opět zabývat radní. Někteří z nich nevyloučili, že dojde ke zmeně správce lesa. Podobně jako v Hořovicích dopadly i některé další obce berounského okresu. Problém se špatnou prácí odborné firmy se před časem potýkali i liteňští zastupitelé. V Hořovicích sice pochybení lesního správce nebylo prokázáno, ale radní nespokojeností také nešetří.
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulého dne – 23.6. 2026 (24.06.2026)
- Ve špaldové Pernerce byla třetina obyčejné mouky. Firma musí platit, rozhodl soud (23.06.2026)
- Lesy má sledovat „Velký bratr“. Drony, AI a senzory jim mohou dát šanci proti změně klimatu (23.06.2026)
- Hasiči loni hasili o 143 víc požárů v zemědělství, škody vzrostly na 354 mil. Kč (23.06.2026)
- Nepodceňujte vliv extrémních teplot (23.06.2026)
- Máslo za pět korun. Řetězce v Polsku válčí o zákazníka, výrobci se zlobí (23.06.2026)
- ČSÚ: Plzeňský kraj má mezi kraji 2. nejvyšší podíl lesů, nové výsadby se snížily (23.06.2026)

Tweet



