Lovec by neměl vyjít bez plomby v kapse
25.04.2002 | Příbramský deník
Veřejnost především vnímá myslivce jako bouchaly, kteří zastřelí vše, co uvidí. Nechci a nebudu se zastávat těch, kteří tak víceméně činí, protože je pro ně myslivost pojmem velice jednostranným - mít kus masa na talíři. Správně dělaná myslivost není tak špatnou věcí v kulturní krajině, která díky antropologickým vlivům ztratila dřívější rovnováhu a dovolila přemnožení některým tvorům, zatímco jiné zahubila. Jde jenom o to, jak se provozuje v praxi. Proto je mi sympatické, když z úst jednatele okresního mysliveckého spolku Milana Kubů slyším, že vítá plombování úlovků spárkaté zvěře. Správní myslivci znají přírodu dokonale a vědí o ní spoustu věcí, které mnohým, co je kritizují, zcela unikají. Je dobře, že v okrese mají myslivci svého "šéfa", který je sebekritický na nedostatky ve svých řadách a dokáže se o nich bavit. Jedině tak se podaří přesvědčit veřejnost, o čem vlastně myslivost je. S označováním ulovené zvěře plombami má česká myslivost jednu z šancí dokázat, že lov není zálibou jenom tzv. bouchalů, kteří ji provozují čistě ze zištných důvodů nebo jako prachobyčejní masožravci. Pokud se podaří v téhle zemi sladit spolupráci jak myslivců, tak i policie, měli by odzvoněno ti, co vrhají stín na českou myslivost.
Další články v kategorii
- Ve špaldové Pernerce byla třetina obyčejné mouky. Firma musí platit, rozhodl soud (23.06.2026)
- Lesy má sledovat „Velký bratr“. Drony, AI a senzory jim mohou dát šanci proti změně klimatu (23.06.2026)
- Hasiči loni hasili o 143 víc požárů v zemědělství, škody vzrostly na 354 mil. Kč (23.06.2026)
- Nepodceňujte vliv extrémních teplot (23.06.2026)
- Máslo za pět korun. Řetězce v Polsku válčí o zákazníka, výrobci se zlobí (23.06.2026)
- ČSÚ: Plzeňský kraj má mezi kraji 2. nejvyšší podíl lesů, nové výsadby se snížily (23.06.2026)

Tweet



