Novým majitelem Zetoru je slovenská firma HTC Holding
23.04.2002 | Mladá fronta Dnes
Za tři sta deset milionů korun brněnský Zetor po včerejším rozhodnutí vlády získá slovenská společnost HTC Holding. Ta se zavázala do pěti let v Brně investovat tři sta milionů korun. Slovenská společnost také slíbila, že nebude masově propouštět a bude prodávat traktory Zetor na nových trzích v zahraničí. "Chceme odvrátit hrozbu konkurzu a udržet nynější rozsah výroby a prodeje Zetoru," uvedla Marta Tkáčová z HTC Holding. Tato společnost se zaměřuje především na strojírenskou výrobu, skupinu tvoří třináct společností s necelými šesti tisíci zaměstnanci. HTC Holding musí za Zetor zaplatit do června příštího roku. O Zetor, který je nyní v procesu soudního vyrovnání s věřiteli, se ještě ucházela turecká společnost Uzel Makina Sanayi. Na prodeji Zetoru stát prodělá téměř jednu a půl miliardy korun. Zetor měl u ČKA pohledávky ve výši čtyři miliardy korun, z nichž pouze na 2,3 byly vytvořeny opravné položky.
Další články v kategorii
- Ve špaldové Pernerce byla třetina obyčejné mouky. Firma musí platit, rozhodl soud (23.06.2026)
- Lesy má sledovat „Velký bratr“. Drony, AI a senzory jim mohou dát šanci proti změně klimatu (23.06.2026)
- Hasiči loni hasili o 143 víc požárů v zemědělství, škody vzrostly na 354 mil. Kč (23.06.2026)
- Nepodceňujte vliv extrémních teplot (23.06.2026)
- Máslo za pět korun. Řetězce v Polsku válčí o zákazníka, výrobci se zlobí (23.06.2026)
- ČSÚ: Plzeňský kraj má mezi kraji 2. nejvyšší podíl lesů, nové výsadby se snížily (23.06.2026)

Tweet



