Rybář vrátil první rybu vodě, aby měl celý rok štěstí
17.04.2002 | Denik.cz
V úterý se pro členy Petrova cechu po zimě konečně "otevřely" pstruhové vody. "Ať prší, nebo je zima, na otevření prostě musíme jít k vodě, to jinak nejde," tvrdila v úterý jednohlasně trojice rybářů z Doudleb. Všichni si vzali dovolenou, aby si den tento užili. "Chytáme pro zábavu, ani nepoužíváme zpětné hroty na háčcích, je to do poslední chvíle napínavé," říká Petr Svoboda, jeden z rybářů.
Na udici prý měli za úterní dopoledne více než třicet pstruhů, ale jen dva největší pstruhy duhové si odnesli domů. "Prvního jsem chytil krásného pstruha potočního. Ten ale musel podle starého zvyku, abych měl po celý rok štěstí, zpátky do Orlice," dodal další z rybářů.
Další články v kategorii
- Hasiči loni hasili o 143 víc požárů v zemědělství, škody vzrostly na 354 mil. Kč (23.06.2026)
- Nepodceňujte vliv extrémních teplot (23.06.2026)
- Máslo za pět korun. Řetězce v Polsku válčí o zákazníka, výrobci se zlobí (23.06.2026)
- ČSÚ: Plzeňský kraj má mezi kraji 2. nejvyšší podíl lesů, nové výsadby se snížily (23.06.2026)
- Island po dvouleté pauze navzdory protestům obnovil lov velryb (23.06.2026)

Tweet



