Holandské ošípané do SR
16.04.2002 | Hospodárske noviny
Minister pôdohospodárstva Pavel Koncoš navštívil včera prosperujúcu farmu Holanďana Aise J. Boumu v Prietrži v okrese Senica, ktorý si prenajal priestory a kúpil majetok družstiev, ktoré upadali. Bouma vraj neinvestoval ani korunu, a teraz má dvakrát lepšie výsledky, hoci iba urobil poriadok. V súčasnosti chová 1 600 kusov hovädzieho dobytka, 2 500 ošípaných a zamestnáva asi 80 ľudí. Koncoš uviedol, že Holandsku, ktoré chce znížiť stavy ošípaných o 2 mil., ponúkol, aby 1 mil. chovalo v SR.

Tweet



