Poličský pivovar uvařil více ležáku
16.04.2002 | Mladá fronta Dnes
Měšťanský pivovar v Poličce v prvním čtvrtletí vystavil 14 182 hektolitrů piva, což je meziročně o šest procent více. Firma podle předběžných výsledků za vlastní výrobky a služby utržila 13,6 milionu korun, tedy rovněž o zhruba šest procent více. "Pivovar dosáhl uvedených výsledků při stejných cenách piva, neboť naposledy zdražoval předloni," řekl ředitel firmy Karel Witz. Ležáky představovaly přes 70 procent výstavu. O rok dříve ležáky vytvořily 65 procent výstavu poličského pivovaru. "Tento podíl a růstový trend je vzhledem k celkovému vývoji v českém pivovarnictví zcela opačný," řekl Witz. Pivovar přímo zaměstnává kolem 25 lidí, dalších asi 15 až 20 lidí pracuje v dceřiné společnosti Pivo Servis. Společnost v roce 1994 založili potomci původních vlastníků. Pivovar je stabilně ziskový.

Tweet



