Ve vedení Konventu EU bude kandidáty zastupovat Slovinec
16.04.2002 | Lidové noviny
Bývalý slovinský ministr zahraničí a krátce také premiér Alojz Peterle byl včera zvolen zástupcem kandidátských zemí do prezidia Konventu o budoucím uspořádání Evropské unie. Vyslovilo se pro něj 12 z hlasujících 23 poslanců národních parlamentů třinácti kandidátských zemí. Devět hlasů dostal litevský liberální poslanec Alvydas Medalinskas a pro poslankyni slovenského parlamentu za HZDS Irenu Belohorskou hlasovali dva přítomní. Více lidí se o místo v prezidiu neucházelo. Peterle se zúčastnil již dopoledního zasedání dvanáctičlenného prezidia, jehož bude jakýmsi třináctým členem, ovšem s omezenými pravomocemi. O jejich přesné podobě zatím panují pochybnosti.

Tweet



