Likvidace polomů v plném proudu
11.04.2002 | Deník Jablonecka
Rozsáhlé polomy, které v průběhu letošní zimy postihly lesy na některých územích jabloneckého okresu, jsou v těchto dnech likvidovány nasmlouvanými firmami. Je totiž zapotřebí odvézt poškozené dřevo z lesa dříve, než se začnou množit larvy kůrovce, jež by mohly dílo zkázy dokončit.
"Práce postupují naštěstí dostatečně rychle, takže bychom měli vše podstatné do konce června stihnout,"
informoval včera o postupu odstraňování škod správce Lesní správy Lesů ČR v Jablonci nad Nisou Miroslav Kortan.
Zimou napáchané polomy se odrazí nejen na lehčí kapse správy, ale do budoucna bude poznamenán i lesní porost.
"Stromy nebudou tak pravidelně rozmístěné a někde bude hustota porostu řidší, což určitě není nejlepší. Předpokládám, že ještě v horizontu tří desítek let bude kalamita patrná,"
na závěr podotkl Kortan.

Tweet



