Ovocnáři mají problémy s odbytem jablek
11.04.2002 | Mladá fronta Dnes
Odbyt českých jablek v domácí obchodní síti od ledna vázne a ovocnáři mají obavy, že by část jablek mohla skončit v moštu. Důvodem slabého prodeje je trvající dovoz levných jablek z Polska, řekl tajemník Ovocnářské unie ČR Martin Ludvík. Za první tři měsíce letošního roku se v obchodech prodalo 15 tisíc tun českých jablek, zatímco v minulosti se v průměru prodávalo přes 23 tisíc tun.

Tweet



