Moravským ovocnářům zmrzly rozkvetlé sady
09.04.2002 | Mladá fronta Dnes
Devadesát procent meruněk, které před třemi týdny začaly rozkvétat v sadech na jihu Moravy, spálil o víkendu mráz. "V sadech zůstalo maximálně deset procent zdravých květů. A ty ještě mohou být přechladlé nebo neopylené," řekl Vladimír Oslzlý, který dohlíží na sady ZVOS Hustopeče. Mrazy se zřejmě podepíšou i na úrodě broskví, i když zdaleka ne tak výrazně. Broskvoně totiž začaly teprve kvést.

Tweet



