Budvar prohrál spor v Austrálii
08.04.2002 | Mladá fronta Dnes
Budvar prohrál spor o pojmenování v Austrálii
Budějovický Budvar částečně prohrál spor se svým americkým konkurentem Anheuser-Bush o pojmenování piva v Austrálii. Pivovar smí v Austrálii prodávat jen pivo označené českým nápisem Budějovický Budvar. Naopak exkluzivní známku Budweiser Bier, o niž usiloval, ponechal soud v Sydney v rukou Američanů. Anheuser - Bush vyváží do Austrálie pivo od roku 1960. Podle soudců si tudíž většina Australanů označení Budweiser spojuje s produkcí amerického pivovaru. Budvar tak neuspěl se svou argumentací, že se jedná o označení místa původu (Budějovice jsou německy Budweis) a že toto označení náleží jen pivu vyrobenému v Českých Budějovicích. O výsledcích sporu informoval australský list The Melbourne Age.

Tweet



